Zeminlere Şık Dokunuşlar

Zemin Dekorasyonu

Yerdeki dekorasyon ile evinize modern bir dokunuş katabilirsiniz. Evinize ufak bir dokunuşla tüm evin havasını değiştireceksiniz. Unutmayın ki bir evin zemini dekorasyon için çok önemlidir.

Halılar artık modern binaların raflarında yer alıyor. Zemin, tarzınızı yansıtmak için çeşitli renklerle kaplanmıştır. Siz de bu dekorasyon stilini beğenecek ve hemen evinize uygulamak isteyeceksiniz.

Sıradanlıktan sıkılanlar ve evlerini daha modern bir şekilde dekore etmek isteyenler için. Zemin tasarımına bakmalısınız.

Evinizin daha ferah görünmesi için istediğiniz zemin kaplama rengini ve modelini seçebilirsiniz.

Ayrıca zemini renkli olan evlerde daha az eşya ile sade tasarımlı evler hazırlayabilirsiniz.

Şık zemin tasarımı

Ahşap zemin

Ahşap zemin tasarımı bir klasiktir. Evinizde ahşap tonlarını görmek isterseniz ahşap zemin tasarımını değerlendirebilirsiniz. Temizlemesi kolay ve evinizi daha sıcak hale getiren ahşap zemin tasarımları ile evinizi dekore edebilirsiniz.

Yıpranmış ahşap veya renkli ahşap, modern mimaride en popüler ahşap zemin tasarımlarından biridir.

Karo zemin

Yakın geçmişin en sevdiğiniz renkli karo zemini ile evinizi yeniden inşa edeceksiniz.

Evinizin havasını değiştirmek için fayans, çiçek veya seramik kullanacağınız, istediğiniz renkle kontrast oluşturmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca karo zeminler artık sadece mutfak veya banyolarda kullanılmamaktadır. Renkli karo zeminlere sahip halılara veda edebilir, salon ve diğer odalarda kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca karo zeminlerin temizlenmesi çok kolaydır. Hiçbir şekilde çizilme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Ancak bu tip zemin kaplaması yaparken her zaman kaliteli bir ürün seçmelisiniz. Kırılgan ve ucuz ürünleri tercih ederseniz, istediğiniz forma ulaşamayacaksınız.

Taş zemin

İş yerinizi, evinizi veya diğer yaşam alanlarınızı modern ve doğal bir şekilde dekore etmek istiyorsanız taş döşeme tercih edebilirsiniz. Taş zeminin temizlenmesi çok kolay ve çok güzel. Zemin kaplamaları genellikle yaşam alanınıza farklı bir doğal görünüm kazandıracak olan limra taşından yapılmaktadır.

Zemin dekorasyonunu tamamlamak için taş zemine küçük bir halı sermeniz yeterli. Giriş, banyo ve mutfağı rahatlıkla seçebilirsiniz.

Zeminlere Şık Dokunuşlar

Zeminlere Şık DokunuşlarZeminlere Şık Dokunuşlar

Beton zemin

Beton zeminler çok dayanıklı olduğu için zemin dekorasyonunda her zaman ilk tercihlerden biri olmuştur.

Beton zemin minimalist dekorasyon tarzında en popüler zemin kaplamalarından biridir ve İskandinav dekorasyonuna da oldukça uygundur.

Beton zemin, salon için en uygun zemin dekorasyon çeşididir. Cilalı veya yumuşak tonlar tercih edilebilir.

Ahşap şeklinde porselen zemin

Ahşap dekorasyonda en çok kullanılan ürünlerden biridir. Ahşabın sıcaklığından vazgeçemiyorsanız, suni ahşap damarlı porselen bir zemin tercih edebilirsiniz. Seramik karolar her zaman ev zeminlerinde tercih edilen ürün olmuştur. Temizlemesi çok kolaydır.Evdeki en kullanışlı ürün olmasının yanı sıra ahşabın sıcaklığı evinizin daha sıcak görünmesini sağlayacaktır.

Zeminlere Şık DokunuşlarZeminlere Şık Dokunuşlar

Zemin rengi seçimi

Modern binalarda zemin artık sıradan değil. Evinizde zemin kaplaması olarak istediğiniz renk ve deseni seçebilirsiniz. Modern bir dekorasyon hazırlamak istiyorsanız arka plan rengini siyah olarak seçebilirsiniz.

Siyah parlak karo zeminleri kullanarak evinizi modern bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Ancak yer döşemelerinin rengini ve desenini seçerken mobilyalarınızı göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Çok renkli mobilya ve aksesuar setiniz varsa zemin tonu çok sade ve desensiz olmalıdır. Aynı şekilde sade bir mobilya takımı tercih ediyorsanız evinizi dekore etmek için renkli ve desenli yer döşemelerini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın