Yazlık Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?

Yazlık ev dekorasyonu nasıl olmalı?

Yaz tatili yaklaşınca yazlık ev dekorasyonu en önemli dekorasyonlardan biri haline geliyor. Kimileri yazın dinlenmek ve tatil yapmak için otelleri tercih etse de, kimileri kümes hayvanları oldukları için tatil günlerinde bile kalabalığa karışmak istemeyebilirler. Bu nedenle yazlık tatil için ilk tercihtir.

Bu evler mevsimsel olarak kullanılsa da eski objelerle dekorasyon fikri pek düşünülmese de buranın da bir yaşam alanı olduğu unutulmamalıdır. Siz de yazlık evinizin dekorasyonuna dikkat ediyorsanız 2022 için en iyi yazlık ev dekorasyon fikirlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yazlık ev dekorasyon önerileri

Yazlık ev dekorasyon fikirlerine göz atarak kafanızdaki fikirleri daha coğrafi olarak netleştirebilirsiniz. Tatil dinlenmek, tazelenmek, stres atmak ve eğlenmek için en iyi zaman olduğu için dekorasyonlar kalabalık ve göz alıcı olmamalıdır. Sakin renkler, spor koltuklar ve bitkiler oldukça rahat ve huzurlu bir ortam yaratabilir.

Yazlık ev seçerken genellikle balkonlu geniş ve ferah evler, büyük pencereler ilk tercih oluyor. Eşya seçerken kullanım alanına ve kişisel zevke dikkat etmelisiniz. Eski eşyaları kullanmak isteseniz bile onarılmalı, gerekirse traş edilip yeniden boyanmalıdır. Ayrıca küçük dekoratif aksesuarlar ile daha eğlenceli bir alana dönüştürülebilir.

Oturma grubu

Yazlık eviniz için mobilya seçerken yaza en uygun açık renkli ve rahat koltuk grubunu bu alana yerleştirebilirsiniz. Kış dekorasyonlarında olduğu gibi kapalı ve koyu renklerin aksine yazlık denilince akla ilk gelen renkler beyaz ve krem, açık mavi, kum ve yeşil, mercan ve hasır aksesuarlar... evinizde çok salaş ve bohem bir atmosfer. Size huzur verecektir.

Bambu mobilya

Bambu mobilya kullanımı, doğal ve huzurlu bir ortam oluşturabilecek yazlık eviniz için mükemmel bir seçim olacaktır. Bambu mobilyalarınızı açık renkli aksesuarlar veya etnik desenli yastıklar ile süsleyebilirsiniz. Bu kombininizi bohem bir görünüm elde etmek için vintage bir görünüme sahip ikinci el eşyalarla da karıştırabilirsiniz (örneğin, zeminde zarif bir etnik desenli halı kullanın). Aynı şekilde sehpa üzerinde bambu çubukları kullanmak da dekorasyonu tamamlamak için harika bir fikir.

İkinci el ürünler

Yazlık evinizi dekore etmek için yeni bir kanepe alacak bütçeniz yoksa ikinci el mobilya tercih edebilirsiniz. Farklı görünümlerle retro bir atmosfer yaratabilir, klişelerden uzaklaşabilir, eski ve nostaljik öğeleri kullanabilirsiniz.

Kendin yap projesi

Kendin yap projeleri ile küçük aksesuarlar da yapabilirsiniz. Ürünlerinizi daha güzel hale getirmek istiyorsanız renklendirebilirsiniz. Bu noktada hayal gücünüzü sınırsızca kullanmalısınız. Örneğin, eski yemekleri muhteşem duvar dekorasyonlarına dönüştürmek için etnik desenleri boyayarak veya ekleyerek. Bu nedenle bu yılın en çok kullanılacak duvar dekorasyonlarından birine sahip olabilirsiniz.

Mutfak

İster yazın ister kışın evin en çok kullanılan alanlarından biri mutfaktır. Modern ve konforlu bir yaz mutfağında sadece mutfak eşyaları değil, çeşitli detaylar da yazlık ev dekorasyonu için oldukça önemlidir.

Yaz için tasarlanan evlerin genellikle büyük bir bahçesi ve balkonu vardır. Özellikle mutfak ve balkon keyifli bir akşam yemeği hazırlamak için yakındır.

Yazlık evinizin geniş bir mutfağı yoksa alanı genişletme şansınız da olmayacaktır. Ancak mevcut alanı verimli kullanmak için bazı yaratıcı dekorasyon fikirleri alabilirsiniz. Bu yöntemleri ev mutfağınızda uygulayarak mevcut alanı en verimli şekilde kullanabilirsiniz. Beyaz, mutfağınızı daha geniş göstermek için tercih edebileceğiniz bir renktir. Mobilya ve dolaplarda beyazın etkisinden faydalanabilirsiniz. İlginç bir görünüm yakalamak için renk eklemeye dikkat edeceğiniz küçük detayları kullanabilirsiniz.

Benzer şekilde, katlanır masa ve sandalyeler seçmek, alanı genişletmek için iyi bir fikir olacaktır. Katlanabilir ürünlerle uğraşmak istemiyorsanız küçük bir ahşap masa tercih edebilirsiniz. Ahşap mobilyalar doğal görünümü ile yazlık evlerin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.


Yazlık Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?Yazlık Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?Yazlık Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?Yazlık Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?Yazlık Ev Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?

Bir cevap yazın