Yatak Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Kuşkusuz ki konutumuzda en hoşlandığımız aynı zamanda da bizim için en ehemmiyetli olan kısımlarından biri yatak odamız. Güne başlarken enerji dolu ve mutlu bir biçimde uyanmamızı sağlarken , günün sonunda da bitkinliği atmak için soluğu aldığımız yerdir. Ayrıca yatak odamızın güneş ışığı alması da çok ehemmiyetli , zira bir nevi günümüzün modunu tanımlıyor. Bu surattan yatak odası dekorasyonu öteki odalara göre daha fazla dikkat edilmesi bir dizayna sahip. Genellikle dinlendiğimiz ve yattığımız bir oda olduğu için renk seçimlerinde su yeşili , sarih mavi , krem ve beyaz tonları gibi serinkanlılaştırıcı , dinlendirici renkler ön tasarıya çıkıyor.Tabi dekorasyon işi bununla kalmıyor. Zevkinize , odanın rengine ya da miktarına göre mahsulleri dizayn ediyorsunuz. Ancak güç karar veriyorum , bir sürü yeni modeller çıktı , nasıl yapacağız diye düşünüyorsanız şayet , size fikir ve esin olabileceğini düşündüğümüz birkaç yatak odası modelinden bahsedeceğiz.

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu

Yeni yeni trend olmaya başlayan yatak odası modellerinden biridir. Yatak odamda renk  istiyorum ve beğeniyorum diyorsanız bütün size göre. Birden fazla rengin senteziyle dekore edilen bu model , odaya aşırısıyla canlılık veriyor. Hem çağdaş hem vintage hem de basmakalıp stilde olan eşyaların kullanılmasıyla dekorasyon bir tam haline geliyor. Yatak örtüsü ya da halı olarak kavmi desenler en çok seçim edilen mahsuller. Dekorasyonun devamını ise ahşap dolaplar , komidinler ve sarkıtmalı avizeler bitiriyor.

Çağdaş Yatak Odası Dekorasyonu

Çağdaş yatak odasında genellikle göreceğiniz renkler gri , antrasit , siyah ve beyaz tonlarıdır. Bu renkler yeterli değil yatak odama azıcık daha renk katmak istiyorum diyorsanız , yatak başlığının arka duvarını odanın rengine uygun desenli duvar kağıdı ile kaplayarak değişik bir görüntü elde edebilirsiniz. Yatak örtüleri de genellikle gri , beyaz , siyah gibi net ve belirgin renklere sahiptir. Komidin , dolap ve halılarda da yatak örtülerine yakın renkler seçim edilir. Çok fazla desene ve aksesuara yer verilmez. Sadelik , şıklık ön tasarıdadır.

İskandinav Yatak Odası Dekorasyonu

İskandinav yatak odası stili de bohem stil gibi ülkemizde yeni yeni popüler olmaya başladı. Sade , mübalağasız ancak şık , natürel ve rahat bir dekorasyona sahip olan bu stil ; siyah , beyaz ve yeşil tonların birleşmesiyle çok güzel bir görüntü sağlıyor. Duvar da ise genellikle krem tonları tabanda da ahşap kullanımıyla müthiş bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Vintage mahsulleri bu yatak odası dekorasyonunda da aşırısıyla görebiliriz. Yeniden yeni ve eskininen hoş geçimini burada da tutabilirsiniz.

Country Yatak Odası Dekorasyonu

Kır stili yatak odası olarak da bilenen country yatak odası dekorasyonu , desenlerin ve renklerin bir arada olduğu sıcak , dürüst bir stildir. Genellikle fransız ya da italyan yatakları seçim edilir. Duvar renkleri yeşil , kahve ya da krem tonlarına boyanır. Bu yatak odası dekorasyonunda desenli duvar kağıtlarını da görebiliriz. Halı da kavmi desenleri , komidin ya da dolaplarda da ahşap mahsulleri aşırısıyla görebilirsiniz.

Esin Veren Dekorasyonlar ;

Modern Yatak Odası Dekorasyonu

Etnik Yatak Odası Dekorasyonu

Kır Yatak Odası Modeli

Klasik Yatak Odası

Modern Yatak Odası

Vintage Yatak Odası

İskandinav Yatak Odası Modeli

Bohem Yatak Odası

İskandinav Yatak Odası Dekorasyonu

Bronz Country Yatak Odası

Bir cevap yazın