Yatak Odası Dekorasyonlarında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Ülke bazında dekorasyon stilleri tüm tarih süresince kullanılan stillerdi. Her zaman ingiliz stili bir dekorasyon veya fransız akılülü mesken gibi kelimeler kullanılıyordu. Ingiliz tarzı yatak odaları normal zamanların en gözde stilleri olarak yer almıştı. Avrupa stili dekorasyonlarda çağdaş zamanların en trend dekorasyonu ise kuzey avrupa ülkeleri olan iskandinav stilleri olmaya başladı. Yhamle odası tasarımlarınızı veya stilinizi tanımlamak istiyorsanız, hala bu mevzuda hangisini alacağınıza karar veremediyseniz ilk olarak işe stilinizi tanımlayarak başlayabilirsiniz. Ancak stili ne olursa olsun, odanızın büyüklüğü veya küçüklüğü ne olursa olsun unutmayın ki en önemli mevzuların başında renkler kazanç. Bunun neticeyi olarak da akla ilk gelen sual şudur, peki yatak odası dekorasyonlarında renk geçimi nasıl olmalıdır?

Yatak Odası Dekorasyonlarında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?
Yhamle odası dekorasyonlarında da tıpkı öteki oda dekorasyonlarında olduğu gibi rahatsız etmeyen, sizi hareketlendirecek renklerin olmaması gerekir. Herkesin kendine has bir stili vardır, kimi renk renk odalar beğenir kimi sade ve uysal. Kimi yatak odasında huzur bulmak ister kimi hareketli bir dünya. Kimi kırmızıyı çok beğenir kimi beyazı. Tüm bu değişikliklere karşın herkesin hem fikir olduğu bir mevzu vardır ki o da renklerin tesiri. Renklerin fiziksel ve psikolojik tesirleri göz önüne alındığında yatak odası dekorasyonlarında huzur verici, soğukkanlı, sizi uykuya hazırlayacak renkleri seçim etmek gerekir. Alana hava katmak ve farklı bir hal vermek için çdenkli renk tonları katmak isterseniz de bunun değişik ve rahatsız edici olmaması gerekir.

Yatak Odası Dekorasyonlarında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?
Beyaz ağırlıklı yatak odası dekorasyonları bir döneme damgasını vurmuş olsa da günümüz konut dekorasyonlarında çok fazla seçim edilmez.

Yatak Odası Dekorasyonlarında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?
Her renkle geçimli görünen beyaz ekiplerin kullanımı güçtür. En küçük bir çarpma çizilme vaziyetinde direk kendini gösterir. Tamir edilmesi ve yenilenmesi de güç olan beyaz yatak odası ekipleri yerine daha renkli, daha çağdaş renk egemeni yatak odaları seçim etmek gerekir.

Bir cevap yazın