Vintage Salon Dekorasyonu

Uzun senelerden beri konut dekorasyonlarına çok fazla önemsenmektedir. Bu sebeple konut dekorasyonları yapılırken oldukça dikkatli olunmalıdır.  Konut dekorasyonları her odaya ayrı bir efor tüketilir fakat salon dekorasyonu yapılırken daha fazla efor tüketilmektedir. Aynı zamanda salon dekorasyonu yapabilmek için bir hayli stil vardır. Bu stillerin arasında yer alan vintage son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Vintage, daha önceki zamanları yansıtan eşyaların kullanılması olarak adlandırılabilir. Vintage salon dekorasyonu yapılırken daha önceki zamanlardan kalan antika eşyaların kullanımı oldukça fazladır. Başka Bir Deyişle misal vermek gerekirse radyo, telefon, televizyon, koltuk, halı vb. gibi eşyalar aksesuar olarak kullanılabilir. Şayet vintage stili bir salon dekorasyonu yaparken antika eşyalar bulamıyorsanız bir hayli mağazada satılan vintage model koltuk ekipleri ve öteki eşyalara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda her bütçeye geçim sağlayan maliyetlere sahip bir stildir.

Vintage Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Vintage salon dekorasyonu yaparken ilk olarak salonun duvarlarında kullanılacak olan renk ve duvar kâğıdı tanımlanmalıdır. Daha sonra renkleri tanımladıktan hemen sonra odanın miktarlarına uygun boyutlarda ve odanın duvar rengine yakışan renk tonlarında seçilen koltuklar odaya yerleştirilmelidir. Seçilen koltukların renkleri vintage stili yansıtacağından kahve tonları, krem, bej ve eşi tonlarında olabilir. Aynı zamanda duvar renklerinizi tanımlarken bej, tozpembe, uçuk sarı gibi sarih renk tonları arasından yapabilirsiniz. Vintage solan dekorasyonu yaparken çok fazla araştırmalar yapılmalıdır. Şayet kendinize güvenemiyorsanız da iç mimardan destek alabilirsiniz. Daha Önceki zamanları yansıtan bir salon tasarımı yapmak oldukça güçtür. Fakata doğru dekore edildiğinde oldukça hoş bir görüntü sağlar.  Vintage salon yapılırken koltuk, berjer, tül ve fon perde, halı ve bazı aksesuarlar kullanılabilir.

Vintage Salon Dekorasyonunu Bitiren Ahşap Sehpa

Vintage salon dekorasyonu yaparken koltuk ekiplerine geçim sağlayan orta sehpaların kullanımı da oldukça manalı olacaktır. Ahşap sehpa modelleri daha önceki zamanları yansıtacağından göze oldukça güzel gözükmektedir. Aynı zamanda salon içerinde kullanılacak olan öteki dolap, büfe ve sehpaların ayrı renk ve stile sahip olması oldukça dikkat çekici olacaktır. Aynı zamanda bireylerin istek ve heveslerine göre de eşya model kullanımı farklılık gösterilebilir.

Ev Dekorasyonunda Ahşap Kullanımı

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu

Vintage Salon Dekorasyonu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir