Turkuaz Oturma Odası Fikirleri

Moda trendleri kesintisiz olarak metamorfoza uğramaktadır. Bu metamorfozlar bir hayli şeyin hem stilini hem de rengini tanımlamaktadır. Bu sebeple renkler trendler ile doğrudan değişmektedir. Değişen bu renkler genellikle o değişen yarıyılı yansıtmaktadır. Özellikle bazı renkler yarıyılları temsil etmek emeli ile de kullanılır. Mesela kiremit rengi ve tonları birde yeşilin bir tonu seksenler konut dekorasyonu stilini yansıtmaktadır. Bazen vintage olarak adlandırılır. Bu renklerin dışında turkuaz renk tonu ise retro konut dekorasyonunda ehemmiyetli bir unsurdur. Günümüzde turkuaz oturma odaları oldukça hoşlanılarak kullanılmaktadır ve çoğu birey tarafından dekore edilmek emeliyle seçilen bir renktir. Fakat turkuaz rengi iddialı ve çekici bir renk olduğundan dekore etmesi bira güçlük çıkarabilir. Turkuaz Oturma Odası dekorasyonu çok dikkatice düşünülerek ve incelenerek yapılmalıdır.

Turkuaz Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odanızı tasarlarken turkuaz renkte koltuk ekibi kullanacaksanız çok dikkati olmalısınız. Odada kullanacağınız süsleyici eşya ve mobilyalar birbiri ile geçim içerisinde olmalıdır. Turkuaz renge güç denilmesinin hakikat nedeni değişik perde ve halı gibi eşyaların renk uyuşumu azıcık güçtür. Turkuaz renkte bir koltuk ekibi seçildiğinde, kumaşının kadife ve at kılı kumaşlardan olması öneri edilir. Fakat bir hayli kumaş çeşidi bulunmaktadır isteğinize bağlı olarak bir tanesini de seçebilirsiniz. Ayrıca atletik bir oturma odası yapacaksanız parlak kadife koltuklardan uzak durmalısınız. Turkuaz Oturma Odası dekorasyonu yapmak istiyorsanız stilinizi belirdikten sora odada kullanılacak olan mobilya ve eşya tercihini doğru olarak yapmalısınız ve doğru yerlerde konumlandırmalısınız.

Oturma Odası Renk Geçimi

Turkuaz Oturma Odası için seçmiş oğlunuz turkuaz koltuk ekiplerini arka tasarıya atmayan ama gayet şık ve hoş olan aksesuarları kullanmalısınız. Odanızda koltuk dışında halı, perde, masa ve sandalye bulunmalıdır. Halınızın rengi sarih tonlarda olursa ve içinde ara ara turkuaz renkler bulunursa çok iyi olur. Masanızın ve sandalyelerinizin krem tonlarda olması odanızın sadeliğine gözetecektir. Perde tercihinde düz bir tül kullandıktan sonra üzerine oda geçim sağlayacak fon perde koyabilirsiniz. Odanızda hardal sarısının yer aldığı bazı aksesuarlar bulundurabilirsiniz. Mumlar, çiçekler ve biblolar ile odanızı bir tam haline getirebilirsiniz.


Bir cevap yazın