Tüketiciye Odaklamak - Neler Yapılmalı? Nedir? Nasıldır?

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, tüketici yolculuğunun birkaç farklı yoldan geçtiğini gördük. Bir mağazanın içinde satışa yol açan geleneksel yoğunluk modelinden, fiziksel mağazalara yapılan çevrimiçi vitrin alışverişine, pandemi odaklı çevrimiçi satın almaya kadar, artık bir tüketicinin yeniden hayal etmek, yeniden şekillendirmek için ihtiyaç duyduğu şeyleri satın almak için izleyebileceği birçok yol vardır.

Çevrimiçi alışverişi tamamen benimsemiş ne kadar çok tüketici varsa, aynı anda hem bunaltıcı hem de bunaltıcı bulan pek çok tüketici var.

Önce bunun neden bir çelişki gibi görünebileceğine, ardından bu durumun perakendeciler, tasarımcılar ve üreticiler için nasıl bir fırsata dönüştürülebileceğine bir göz atalım.

Çok fazla seçenek vardır

Bazı ev sahipleri için, bir odayı değiştirme veya yeniden şekillendirme kararı, verilmesi gereken birçok karar arasında gerçekten ilk karardır. Dikkate alınması gereken birçok kritik soru var; Ne zaman başlamasına, tasarımın nasıl görünmesi gerektiğine, hangi renklerin kullanılması gerektiğine, kimden satın alınması gerektiğine ve bunu kendileri mi yapacak yoksa birini mi işe alacaklarına dairdir. Bunlar kendi stres seviyelerini de beraberinde getirir.

Bu aşamadaki bir tüketici fikir ve ilham almak için çevrimiçi alışveriş yaptığında, beyinlerinde dönen düzinelerce soru vardır. Cevap ve rehberlikle sonuç arıyorlardır.

Ne yazık ki, birçok perakendeci ve benzerleri bunu anlamıyor. Tüketiciye nasıl yardımcı olabileceklerine odaklanmak yerine, çevrimiçi olarak mümkün olan en fazla sayıda seçeneği sunmaya odaklanıyorlar. İncelemek için seçeneklerin olması harikadır, ancak bu seçenekler tüketici yolculuğu ve satın alma deneyimi üzerinde çok az düşünülerek yalnızca “web sitesinde” olduğunda, stresli bir tüketici için başka bir baş ağrısı olarak görünebilir ve bu da onların uzak durmalarına neden olabilir. İlerlemek veya daha iyi bir deneyim sunan bir rakip aramak.

Yeterli yardım yok

Öte yandan, müşteriler çevrimiçi alışveriş yaparken de kendilerini bunalmış hissedebilirler. Birçoğu kafasında ne istediklerine dair bir fikirle gelir, ancak bir sonraki adıma nasıl geçileceğine dair hiçbir fikirleri yoktur. İdeal olarak, ziyaret ettikleri siteler bu rehberliğin sağlanmasına yardımcı olur, onları işlerin yoğunluğuna sokmak ve istediklerini bulup satın almalarını ummak yerine tüketici isteklerini önem vermeliler.

Satış hızlandırma ve yönlendirme yeteneği

Tüketiciyi bunaltmak veya ezmek yerine, tüketicilere sunduğunuz deneyime odaklanarak dikkatlerini çekmek ve tutmak için çalışmalısınız. Tüketicilere ilk ihtiyaçlarını belirttikten sonra tavsiye veriyor musunuz? Tüketicilerin isteyebilecekleri potansiyel seçeneklere göz atmasını kolaylaştıran sitenizde yerleşik yollar var mı?

Hâlâ kafalarında olan birçok soruya rağmen, bu tüketiciler sitenize ne istediklerine dair bilgilerle dolu olarak geliyorlar ama henüz nasıl uygulayacaklarını bilmiyorlar. Bu, sürükleyici bir deneyimin onlara ve size tüketici yolculuğunu fikirlerinden, tercihlerine dayalı bir makete, seçenekleri karşılaştırmaya, bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye (veya bunu yapmak için mağazaya gelmeye) yönlendirmesine yardımcı olabileceği yerdir. .

  • Perakendeciler ve üreticiler için değerli veriler

Anahtar, bu bilgiyi tüketiciden, aradıkları şey hakkında almaktır. Sitenizin sanal showroom'una sürükleyici bir müşteri deneyimi ekleyerek, belirli sorular sormak, vizyonlarına göre seçimler ve seçenekler uygulamak ve orijinal vizyonlarını daha yakından yansıtan potansiyel ürünleri ve tamamlayıcı parçaları paylaşmak için onlarla sanal olarak çalışabileceksiniz. Siteniz aracılığıyla beslenen verileri, her matematiksel olasılığı onlara atmak yerine, onlara istedikleri seçenekleri gösterme şansınızı artırabilir.

  • Tasarımcılar için nitelikli müşteri adayları

Bir tasarımcı olarak, bir alanı görselleştirmek ve satın almadan önce bazı seçimler yapmak için çevrimiçi bir tüketiciyle çalışmanın faydalarından biri, onların neyi sevip neyi sevmediğini anında anlamanızdır. Bu değerli verilerdir. Tüketicinin hayallerindeki banyo veya mutfağın neye benzediğini anlamasına nasıl yardımcı olabileceğinizi tam olarak anlamayabilirsiniz. Çünkü başlamak için bir adım gereklidir. Nitelikli bir müşteri adayının basit bir tanımı yoktur.

Stilleri ve renkleri yeniden işlemeye gerek yoktur. Örneğin, veriler zaten ilgilenmediklerini söylüyor. Tercihlerine uygun önerilerde bulunabilir (çevrimiçi veya yüz yüze) ve mükemmel olanı bulmalarına yardımcı olabilirsiniz. Onlar için mükemmel tasarımı yaratmak ve nihayetinde satın alma kararını hızlandırmak.

3D görselleştirici

Müşterinizi veya müşterinizi tüketici yolculuğunda bir sonraki adıma getirmek için, tüketicinin ilk vizyonunu kendilerini iyi hissedebilecekleri görsel bir temsile dönüştürmeniz gerekir. İster tasarımcı ister perakendeci olun, en yeni 3B görselleştirici araçlarını kullanarak ürünlerinizi veya özel tasarımınızı evlerinde nasıl görüneceğini görselleştirmelerine olanak sağlarsınız.

Bu sonraki adımı atma yeteneği, tüketicilerin vizyonlarının gerçekleştirilme şekli konusunda kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olan güçlü bir araçtır. Bir duvara birkaç farklı renk boyayıp “üzerinde uyumak” günleri çoktan geride kaldı. Sağladıkları verileri yenilikçi 3D görselleştirme araçlarıyla birlikte kullanmak, genellikle farklı seçenekleri denemek ve ev tadilatlarının bir sonraki aşamasına geçme güvenini aşılamak için günler veya haftalar arasında fark yaratacaktır.

Buna ek olarak, tüketici ihtiyaçlarını anladığınızı hissedecek ve ne kadar yardımcı olduğunuzu ağızdan ağza paylaşarak mağazanıza veya tasarım şirketinize gelecekteki işleri getirmenize yardımcı olacak.

Sonuca Gelelim

Günün sonunda tüketiciler, büyük bir heyecan ve bitmiş ürünün nasıl görünmesini istediklerine dair çeşitli fikirlerle bir ev tadilatı alışverişine girerler. Ayrıntıları onlardan çıkarmak ve bu heyecanı mükemmel nihai ürüne yönlendirmek bir perakendeci, üretici veya tasarımcı olarak sizin işiniz.

İhtiyaçlarını ve isteklerini dinleyen ve bu verileri mümkün olanı görselleştirmelerine yardımcı olmak için kullanan bir deneyim oluşturarak, yolculuklarını daha zevkli ve etkili hale getirecek ve onları fikirlerle dolu bir potansiyel müşteriden geleceğe dönüştürme şansınızı artıracaksınız. Yepyeni mutfağıyla heyecanlanan bir müşteri olacaklar.

Lütfen fikirlerinizi belirtin.

Bir cevap yazın