Trend Ofis Dekorasyonları

Modern sağlık yönergelerini karşılamak için ofisin yeniden yapılandırılması, 2021 için ofis tasarım trendlerinde kilit faktör olacaktır.

Ofis tasarım trendleri yıllar ve on yıllar boyunca değişti ve gelişti, hem stil hem de işlevsellik açısından uyum sağladı ve büyüdü. Küresel koronavirüs pandemisinin etkisinden kaynaklanan benzersiz durum ve çoğu için 2021 baharında başlayan müteakip kapanmalarla birlikte, tekil ve ani bir kriz ofis tasarımı dünyasını değiştirdi.

2021 yılı, iş dünyasına birkaç önemli ders verdi; bunlardan biri, modern ofis tasarımı kavramının çizim tahtasına geri döndüğü .

Şirketler işe dönüş politikalarını uygulamaya başladıklarında, günümüzün ofis alanı önemli bir değişim geçirecek. Ofis tasarımcıları için çalışma alanlarının yeniden yapılandırılması, 2021 projelerinin ön saflarında yer alacak.

Değişiklikler

Trend Ofis Dekorasyonları

Hepimizin bu yıl “yüzleşmek” ve bundan sonra işlerin nasıl farklı olacağı konusunda anlaşmaya varmak için zamanımız oldu.

Koronavirüs pandemisinin ofis tasarımı dünyası üzerindeki en büyük etkilerinden biri evden çalışma politikalarının etkisidir . Neyse ki ofis tasarımcıları için, birçok önemli şirket, fiziksel ofis alanlarını korumak ve hatta genişletmekle hala çok ilgileniyor ve diğerleri de kesinlikle bunu takip edecek.

Facebook gibi büyük teknoloji firmaları şu anda açık ofis konseptlerini “dinamik” ofis konseptlerine dönüştürmek için tasarımlar yapıyor. Bu şirketler, yeni normalin trendlerini birleştirmek için mevcut ofis tasarımlarının potansiyelini en üst düzeye çıkarmaya dayalı yeniden yapılandırılmış düzenler geliştiriyorlar.

Modern dinamik ofis, çok daha esnek ve azaltılmış mesleki kapasiteyi, sağlık ve zindelik değerlendirmelerinde yeni zirveleri ve uzak ağ yeteneklerinden oluşan bir güç merkezi için ana üssü barındıracak.

Yeniden Yapılandırma Süreci

Trend Ofis Dekorasyonları

Bu yıl modern ofis alanlarının yeniden yapılandırılmasında önemli bir husus sosyal mesafedir. Orijinal tasarımda sorunlu veya aşırı kalabalık alanları belirlemeniz gerekecek. Profesyonel tasarım yazılımı , yeniden kullanım için yüzlerce, hatta binlerce öğeyi doğru bir şekilde dikkate alarak yeniden yapılandırma işlemi sırasında zamandan tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Düzenli trafik akışı olan alanlar, sağlıklı mesafeyi korurken darboğazlardan kaçınmak için tek yönlü yollar için daha fazla alana ihtiyaç duyacaktır.

Resepsiyon alanı da değişikliğe ihtiyaç duyacaktır. Ofis girişleri için yeni bir fikir, çalışan girişini ziyaretçi girişinden ayırmaktır. Bekleme odası için mesafeli çizgilere sahip tarama alanları, resepsiyondaki çoğu oturma düzeninin yerini alacaktır.

Konferans salonları, hem uzak iş hem de güvenli kişiden kişiye etkileşimlere uyacak şekilde yeniden düzenlenecek. Bu, yakınlaştırma toplantıları için bölümlere ayrılmış kabinler ve yüz yüze etkileşimler için oturmalar arasında altı metrelik aralıklar anlamına gelebilir.

Ofis bölmeleri , modern ofis tasarım trendlerinde büyük bir rol oynamaktadır. Pleksiglas kalkan bariyerleri ve portatif bölücüler, daha güvenli bir çalışma alanı için bütçe dostu ve kolay yapılandırılabilir çözümler sunar.

Hafif, hareketli mobilyalar her zamankinden daha büyük bir rol üstlenecek. Gelecekteki değişiklikler için yeniden yapılandırma kolaylığı, modüler ofis mobilyalarını dinamik ofis tasarımına vazgeçilmez bir ek yapar.

Sürdürülebilir Sağlık

Trend Ofis Dekorasyonları

Sürdürülebilirlik, özellikle tasarım dünyası için belki de zamanımızın en önemli moda kelimesidir. İnsanlar, tasarım sürecinde sağlıklarının ön planda tutulduğunu ve iş yerlerinin esenlikleri düşünülerek yaratıldığını bilmek isterler.

Havalandırma, ticari alanlarda çalışan sağlığı için büyük endişelere neden oluyor. Birçok şirket pahalı bir hava filtreleme sistemini karşılayamaz. Taze, temiz havaya erişim, iç tasarımın bu sorunu çözmeye yardımcı olabileceği bir yoldur. Birçok ofis alanında zaten büyük pencereler bulunur, ancak her zaman açılabilen pencereler yoktur. Dış mekan iklimi, açık pencerelerin pratikliğini etkileyecektir, ancak bu sorunun çözümleri var.

Tasarımlarınıza daha fazla bitki yaşamı eklemek, iç mekan havasını temizlemeye yardımcı olacak ve alana sağlıklı bir doğal stil katacaktır. Bitki duvarları, daha az ilginç engellerin yerine sağlıklı bölmeler sağlayabilir. Kullanımı biyofil tasarım ofis alanları zihinsel esenlik çalışanların yanı artırmak için gösterilmiştir.

Teknoloji Tabanlı Ofis Tasarımı

Temassız teknoloji , yalnızca kolaylık sağlamak için değil, aynı zamanda çalışanların sağlığını korumak için de büyük bir ivme kazanıyor. Trafiğin yoğun olduğu ortamlarda kapı kolları, eller serbest otomatik girişler, banyo için fotoselli musluklar ve dinlenme odası armatürleri ile değiştirilecektir.

Bazı ofisler, çalışanların binaya girmeden önce doldurmaları için sağlık anketleri içeren uygulamalar uygulayacak. Bu, uzaktan, cihaz kontrollü temassız teknolojiye sahip diğer alanlar anlamına da gelebilir. Buna kafeterya standları, aletler, asansörler ve daha fazlası dahildir.

Çözümler

Bir kullanabilirsiniz profesyonel ofis alanı planlama çözümü için süreci basitleştirmek ve astronomik iş sizin maliyetini azaltmak için. Bu, spesifikasyon bataklığı boyunca size güvenilir kısayollar sağlayacaktır; Yeni tasarımınızda hangi öğelerin kalacağı ve hangilerinin değiştirilmesi gerekeceği konusunda otomatik, veriye dayalı iç görü kazanma.

Ofisin yeniden yapılandırılmasında modern bir tasarım uygulamasının değeri göz ardı edilemez. Tümleşik, baştan sona yazılımla süreci basitleştirerek, bir ofis alanını yenileme görevini çok daha kolay ve daha uygun maliyetli hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın