Trend Düz Halı Modelleri

Halı modelleri dekorasyon fikirleri tasarım safhasında en fazla düşünülen ayrıntılardan bir tanesidir. Yeni bir konutu dekore ettiğinizde bir çok ayrıntı noksan kalabilir, sonradan bitirilebilir ancak halı olmadıktan sonra konut konuta benzemez. Halı ve perde bir konutu konut yapan, gösteren en önemli ayrıntılardır. Halı modelleri içerisinde de en trend düz halı modelleri sade ve minimalist dekor fikirlerinin baş mimarıdır. Desensiz, genelde tek renkten oluşan bu el dokuması ya da makine halıları, kullanılacakları alanlara göre özenle seçilir. En ters renk tonlarındaki mobilyalar ile dahi geçim sağlayabilecek düz halı modelleri zamanın ötesinde tasarım örnekleri ile karşımıza çıkıyor.

El oymalı çağdaş halılar

Halı modellerinin düz olması başka bir deyişle renkli ve desenli olmaması bu halıların dünyanın en sade halıları olması anlamına gelmiyor tabiki. Siz yeter ki değişiklik isteyin, halı tasarımlarında herkesi afallatacak özellikte modeller bulmak gayet mümkün. Tek renk sade halıların el oymalı modelleri, geniş salonların en havalı unsurları olabilir. Usunuza gelebilecek her stilde desen oyması ile bezenen bu halıları, şayet antika modellerden oymalı koltuk ekipleri ile kullanacaksanız aynı ya da eş stilde oymalı olanlarını dahi bulabilirsiniz. Şayet geçimde doruk yapacağım her şey birbirine geçimli ve eş olacak diyorsanız da perdelerinizi de halı ve koltuklarınız ile geçimli olacak biçimde oymalı seçebilirsiniz. Özellikle tül perde modelleri içerisinde çok çdenkli oyma modelleri olanları vardır.

Desensiz halı modelleri ile sadelik

Dediğimiz gibi oymalı haları hem desenlerinin çevreyi oyulmuş biçimde hem de desensiz oymalı olarak bulabilirsiniz. Özellikle desenli mobilya ekipleri, desenli perde ekipleri seçim edilen dekorasyon stillerinde desensiz düz halı modelleri ön tasarıya çıkar. Giyim kombinleri yaparken dahi ilk dikkat edilmesi gereken göz yorucu bir desen karmaşası içinde kalmamaktır. Konut dekorasyonunda da aynı vaziyet geçerlidir. Rastgele bir oda dekorasyonu içinde her yerinden değişik desenler çıkan değişik süsleyici objeler bir arada olmamalıdır. Çizgili perdeler ya da çizgili koltuk ekipleri kullanmak istiyorsanız yerdeki halının desensiz olması gerekir. Halı modelleri hakkında daha fazla bilgi almak için çağdaş halı modelleri yazımıza gçz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın