Taşınma Sırasında Zeminlerinizi Nasıl Korursunuz?

İster bir eve taşınıyor ister evden çıkıyor olun, sürecin zahmetsiz ve hasarsız olmasını istersiniz. Ancak, zemin hasarını önlemenin en iyi yollarını bilmek zor olabilir. Aşağıda, yaklaşan taşınmanız sırasında kullanabileceğiniz, zemin koruma ipuçlarını sizler için derledik. Bir odayı yükseltiyorsanız ve mobilya ve eşyalarınızı farklı bir alanda geçici olarak depolamak istiyorsanız da bu öneriler işinize yarayacaktır.

Ölçün

Bir mobilya parçası yüzünden parke zeminlerde veya lüks vinil plakalarda hiç iz bıraktınız mı? Belki de ağır bir masanın kapı veya oda için çok geniş olduğunu fark etmediniz, bu yüzden ayarlamalar yapmaya çalışırken yanlışlıkla onu yerde sürüklediniz. Her zaman taşıyacağınız eşyaları ölçün. Bu şekilde, zemin üzerinde döndürmek veya ileri geri hareket ettirmeden işinizi tamamlayabilirsiniz. 

Döşeme

Profesyonel nakliyecilerle çalışıyorsanız, onların ağır brandalar, kauçuk paspaslar ve diğer koruyucu zemin kaplamaları kullandıklarını göreceksiniz . Gerekli ürünleri size en yakın yapı marketi mağazasında bulabilirsiniz. Yüksek kaliteli zemin kaplaması, darbeleri emmek ve zeminde kir birikmesini önlemek için tasarlanmıştır. Genellikle yeniden kullanılabilir, bu nedenle ilk yatırımınız boşa gitmez.

Eşyaları Kaydırma

Karton kutuları ve mobilyaları parke ve hatta halı kaplı zeminler üzerinde kaydırmak hızlı gibi görünebilir. Zeminlerinizi mahvetmek istemiyorsanız, bu alışkanlıktan hemen vazgeçin. Kaydırmak, zeminde kalıcı izler oluşmasına neden olabilir. Ayrıca halı liflerini mahvedebilir. Taşıyamacak kadar ağır eşyaları hareket ettiriyorsanız, lastik tekerlekli bir mobilya arabası kullanabilirsiniz. 

Halı ve Kilimleri Önce Kaldırın

Zemin üzerinde hakı ve kilim varsa, bunları içe doğru katlayarak kaldırmak akıllıca olacaktır. Çünkü taşınırken halı ve kilimlere takılabilirsiniz. Aynı zamanda taşınma sırasında en çok halı ve kilimler kirlenir, zarar görür. 

Ev ve Oda Girişine Paspas

Güneşli bir günde bile taşınıyor olsanız, evin içine taşınma sırasında girecek toz ve kir'den genelde ayakkabılar ile taşınır. Evin girişi ve odaların önüne koyacağınız paspaslar ile, girip çıkarken bu tozların bir çoğunun paspas ile tutulmasını sağlayabilirsiniz.

Galoş Kullanın

Eve girerken galoş giymek bir kaç dakikanızı alsa da günün sonunda içeriye girecek toprak, kum, kir'den koruyacağı için hem eşyalarınız hem de zemininiz bu zararlılardan kurtarılmış olacaktır. Galoş takıp çıkarmak taşınma sonunda saatler sürecek temizlik işi ile kıyaslandığında kesinlikle tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir