Tasarım Bebek Odaları

Tasarım bebek odaları oldukça basit bir mesele olmasıyla beraber odanızın tasarımına göre de değişmektedir. Bebeğiniz için özel tasarım bir oda yaptırabileceğiniz gibi kendi tasarımlarınızı da reele çevirebilirsiniz. Görsellerimiz arasında pek çok değişik bebek odaları vardır. Bu bebek odaları ve dekorasyonlarından esinlenebilir ve oldukça fazla tasarım yapabilirsiniz. Bebeğinizin odası oldukça hoş görünecektir. Ayrıca genellikle onunla orada oynayacağınız için bu tasarım bebek mobilyaları oldukça güzelinize gidecektir. Odayı tasarlarken usunuzda bulunması gereken şey ise odada minik ve yutulabilir şeylerin bulunmaması ehemmiyetlidir. Bebeğiniz bunları ağzına götürmeye eğilimli olduğu için uzak durmanız gerekir. Ayrıca tasarımı yaparken çok fazla oyuncak kullanmanıza gerek yoktur. Birkaç oyuncak komodinin üzerinde dursun yeter. Kalanları oyuncak paketine koyarak kumpaslı bir oda görünümünü sağlayın.

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım bebek odaları için ilk teklifimiz görsellerimizi arasında da göreceğiniz peri kızı olan perde ekipli odadır. Minik peri beyaz perde, yastık kılıfı, halı ve avizeye baskılanmıştır. Böylece her yerde onu görebiliriz. Ayrıca minik peri kızı oldukça sevimlidir. Ana renk olarak siyah ve sarı kullanılmış yanakları ve ağzı için ise pembe kullanılmıştır. Bedeni siyah olduğu için oldukça apaçık olan bir tasarımdır. Ayrıca asasından çıkan minik yıldızlar bulunmaktadır. Bunun gibi bir tasarım yapabilir ve siz de odanın pek çok yerine kullanabilirsiniz. Odanızda tamlık olmasının yanı gizeme oldukça sevimli bir görüntü de oluşturacaktır. Şayet bu peri kızından hoşlanmadıysanız ya da daha iyisi muhtemel derseniz o zaman sizler de kendi şahsiyetinizi çizebilir ve bebek odası için kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Bebek odalarında tasarım için dikkat faktörüz gereken hakikat şeylerden birisi de hangi renkleri kullanacağınızdır. Çok koyu ya da çok sarih renkler çocuğunuz için iyi olmayabilir. Ancak sarih gri rengi oldukça çağdaş bir görüntü sağlar. Görselimizde odanın hakikat rengi olarak gri kullanılmıştır. Ancak buna değişik bir tasarım getirmek ismine gri ağaç yaprakları kullanılmıştır. Bu biçimde olan bir duvar kâğıdı sayesinde oda oldukça çağdaş ve şık bir görünüme kavuşmuştur. Buna eş duvar kağıtlarını kullanmak her zaman iyi bir fikirdir. Şayet usunuzda tasarım olarak değişik duvar kağıtları varsa onları da kullanabilirsiniz. Ehemmiyetli olan renklere karar vermek. Ondan sonrası daha basit bir biçimde gelecektir.

Tasarım Bebek Odaları

Değişik Bebek Odaları

Bebek odaları genellikle bebeğin cinsiyetine göre şekillendirilir. Şayet kız bebekse pembe ve beyaz tonlarında şayet erkek bebekse mavi ve beyaz tonlarında olmaktadır. Bu renkler bebek odalarını oldukça sıkıcı bir hale getirmeye başlamıştır. Bu surattan bebek odasını tasarlarken değişik renkler kullanabilirsiniz. Misalin az evvel de misal verdiğimiz gibi gri rengi oldukça popüler ve çağdaş bir alternatiftir. Ancak gri rengi öyle kullanmak zorunda değilsiniz. Daha cümbüşlü bir görüntü olması için gri puantiyeli art beyaz bir duvar kâğıdı da kullanabilirsiniz. Görsellerimizde böyle bir bebek odası ekibi de vardır. Kahverengi ve yeşil gri renge eşlik etmektedir. Ayrıca her duvarı tek bir renge ya da tek bir duvar kağıdına da boyamak zorunda değilsiniz. Misalin bazı duvarlar siyah kimileri beyaz olabilir. Mobilya seçimleriniz beyazdan yana olurken beyaz duvara asılacak süsleyici bir fotoğraf siyah çerçeveli olabilir. Bu biçimde değişiklikler yapılarak iki rengi harmanlayabilirsiniz. Ayrıca bu modelde krem rengi de bolca kullanılmıştır. Sizler de bunu yaparak odağınızda üç renk olmasını ve kalan eşyaları bunlara göre seçebilirsiniz. Ayrıca birkaç duvarı siyaha boyayacağınız için odanın tabanının sarih renk olması lüzumludur ki odanı minik görünmesin.

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Tasarım Bebek Odaları

Bir cevap yazın