Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli konut dekorasyonu için seçilen eşyalar şömine başında süre geçirmek için oldukça iyi bir civar sağlamaktadır. Şömineler hem konutta hoş, serinkanlı ve sıcak bir civar yaratır hem de konutu ısıtma vazifeyi de görür. Böylece konutunuzun bir kısmından dağılan bu sıcaklık görsel olarak size hitap edecektir. Şömine bulunan odanın kullanımı da buna göre ayarlanmaktadır.

Şömineli Konutta Dekorasyon Teklifleri

Şömineli konut dekorasyonu, isteğinize ve şöminenin alanına göre ayarlanmaktadır. Şöminenin bulunduğu nokta çevresinde bulunan eşyaların büyük bir itina ve dikkatle yerleştirilmesi gerekmektedir. Koltuklar, televizyon, masa, halı ya da bulunan nebatlar, şöminenin yayacağı ısı da dikkate alınınca hem istediğiniz biçimde hem de dikkatle yerine konulmalıdır.

  • Berjer yapıda bir koltuk seçimi, şömineli konutunuzda çok hoş bir civar oluşturacaktır. Şöminenin karşısında rahatça oturup bir kitap okumak istediğinizde berjer koltuklar oldukça iyi bir alternatif oluşturmaktadır.
  • Şöminenin sıcak ve ateş rengine en uygun taban tahta görünümlü bir taban olacaktır. Böylece odanız ya da konutunuz şömineyle birleşip bütünleyici bir stil oluşturacaktır.
  • Ayrıca bir öbür ehemmiyetli mevzu da televizyonun meskenidir. Şayet namsınız varsa televizyonunuzu niş kullanarak, duvarda bir ufalama açarak bunu asıllaştırabilirsiniz.

Bu teklifler ile oluşturacağınız bir şömineli konut, oldukça hoş görünecek, ailenizle veya eşinizle geçireceğiniz dürüst, sıcak bir civar oluşturacaktır.

Şömineli Konut Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu stil konutlarda yapılan dekorasyonda en çok dikkat edilmesi gereken mevzu eşyaların ateşe, sıcağa yakınlığı ve konumlandırılışı olacaktır. Şömineye fazla yakın olursa yanacak bir ten, kumaş ya da eşya ile çok uzak konulunca oldukça uzak kalacak bir eşya şömineli bir konut için pek anlamlı olmayacaktır. Bu surattan eşya yerleştirilişinin dikkat edilmesinde fayda vardır.

  • Eşyaların yerleştirilmesi,
  • Şöminenin stilleri,
  • Şöminenin önüne konacak bir bariyer,

Gibi faktörlere dikkat edildiğinde konutun belki de en sıcak ve hafifletici civarına sahip olacaktır. Ayrıca şöminenin dışında çevreye koyacağınız birkaç adet mum ve birkaç tane puf da beğendiklerinizle, hep birlikte oturmanızı sağlayacak ve çok hoş bir civar oluşturacaktır.Şömineli konutta dekorasyonu önerileriile şöminenizi daha iyi değerlendirebilirsiniz.

Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu

Şömineli Ev Dekorasyonu


Bir cevap yazın