Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah yatak odası dekorasyonu sayesinde odanız daha evvel hiç olmadığı kadar şık ve çağdaş görünecektir. Siyah yatak odalarının bu görünüşü oldukça dikkat çekicidir. Bu surattan son senelerde siyah yatak odalarına oldukça fazla arz oluşmaktadır. Ancak siyah yatak odalarının bir meseleyi vardır o da odayı olduğundan daha kalabalık ve ufak göstermektir. Bu surattan ufak odalara öneri etmesek de iyi aydınlatılan bir oda için hiçbir şey diyemeyiz. Bunun sebebi siyah yatak odalarını ufak olsalar dahi bol ışıkla aydınlatırsanız ve sabahları da pencereden gelen ışığın yeterli olduğunu düşünüyorsanız o zaman netlikle kullanmanız gereken şahane bir renktir. Gelin bu odayı nasıl dekore edebileceğinizi konuşalım.

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah yatak odası dekorasyonu oldukça değişik tesirlere sahiptir. Bazıları duvarları değişik yapıp eşyaları siyah seçse de bizim önerimiz duvarları siyaha boyamanızdır. Bu biçimde çok daha klas bir görünüş elde edecektir. Ayrıca siyah duvarların üzerine konan beyaz renkli görseller çok daha keskin olacağı için öneri ediyoruz. Hoş bir ışıklandırma ile oldukça iyi bir yatak odası tasarımına sahip olacaksınız. Burada anahtar faktör tabandır. Zemin renginizin sarih olması zorunludur. Şayet koyu renkli tabana sahipseniz oda hipotez ettiğinizden daha karanlık olabilmektedir. Bu surattan sarih renkli ahşap tabanları daha çok öneri etmekteyiz. Görsellerimize bakıp değişik renkli tabanların ne tesirleri olduğunu daha iyi bir biçimde görebilirsiniz. Yatak odalarının en ehemmiyetli unsuru olan karyola siyah yatak odalarında çok daha besbellidir. Bunun sebebi hangi rengi seçim edeceğinizle alakalıdır. Misalin siyah bir karyola ve siyah nevresimler kullanabilirsiniz. Bu da odanızı daha da şık gösterecektir. Ancak daha da karanlık yapabileceği için yastık nevresimlerini beyaz gibi sarih renklerden seçebilirsiniz ya da yorganın üzerine sarih renklerde ufak yastıklar koyabilirsiniz. Bunların hepsi karyolanın üzerindeki tamamen siyah olan tesiri eksiltecek ve daha sarih renkmiş gibi görünmesini sağlayacaktır. Natürel ki siyah karyola yerine sarih renkli ahşap karyolaları da kullanabilirsiniz. Bu biçimde dekore edecekseniz o zaman nevresimlerinizi de sarih renkli kullanmanızı öneririz. Bu sayede daha güzel bir görüntü elde edersiniz.

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası için Aksesuarlar

Siyah bir yatak odasını süslemenin birden fazla yolu bulunmaktadır. Misalin avize abajurunu seçerken büyük ve beyaz bir abajur kullanabilirsiniz. Büyük ve beyaz abajur modelleri siyah yatak odalarında daha iyi duracaktır. Zira odaya baktığınızda o siyah görüntüyü ilk evvel dağıtan parça abajur olacaktır. Bunun haricinde tabanı da sarih renkli yakalamanız oldukça ehemmiyetlidir. Koyu renkli bir tabanınız varsa o zaman sarih renkli büyük bir kilim ya da kilimler kullanabilirsiniz. Bu sayede tabanın koyuluğunu saklamış olursunuz. Şayet sarih renkli bir tabanınız varsa o zaman ufak halı ya da ufak kilimler kullanabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Dekorasyon asla ziynet unsurları ilave edilmeden bitmez. Şayet duygusal bir insansanız beğendiğiniz şahıslarla çekilmiş olan resimleri poloroid olarak çıkartabilirsiniz. Onları bir ip ya da ufak ışıkların olduğu bir kabloya yapıştırın. Duvara hafif bir çarpık oluşturacak biçimde yakalatın. Duvarda kendinizi ve hoşlandıklarınızı basitlikle görebileceğiniz ve sizi mutlu edecek bir aksesuar yapmış olursunuz. Bunun haricinde natürel ki çerçeveleri de kullanabilirsiniz. İçerisine ister odayla geçimli renklere sahip ya da siyah beyaz bir resminiz bulunsun ister bir fotoğraf bulunsun fark etmez. Aksesuar olarak kullanılacağı için odayla olan geçimi oldukça ehemmiyetlidir. Ayrıca yatak odanıza saksı nebatları koymanızı da öneri ediyoruz.

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Siyah Yatak Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın