Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Değişik mutfak dekorasyon stillerini sınarken mutfak dekorasyonunda mutfak dolaplarının, aksesuarların, duvar dekorasyonunun, halı ve perdelerin, mutfak masası ve sandalyelerin geçim içerisinde olması gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda renk tercihinde de birbiri ile geçimli renkler kullanılmalıdır. Bunun yanında çağdaş stilde yapacağınız mutfak dekorasyonunu country stil ile harmanlayabilirsiniz.  
Ya da çağdaş stil ile İskandinav stili bir arada kullanabileceğiniz gibi retro stil ile çağdaş stili de mutfak dekorasyonunda bir araya getirebilirsiniz. Aynı zamanda çağdaş stilde yapmak istediğiniz mutfak dekorasyonuna kendi stilinizi de dahil ederek mutfak dekorasyonunda yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Siyah mutfak dolabı kapakları da çağdaş stil ile birlikte yaşamımıza giren mutfak dolabı modellei arasında bulunmaktadır. Genellikle daha aydınlık ve rahat mutfak dolapları seçim edilir ilen karakteristik ve ciddi bir dekorasyon stili hoşlananların seçim ettiği siyah mutfak dolapları da mutfak dekorasyonuna oldukça şık ve çağdaş bir hava katmaktadır. 

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri
 

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri
Mutfakların büyüklüğü ya da ufaklığına göre siyah mutfak dolapları seçim edebilirsiniz. Ancak minik ve dar mutfak alanına sahip şahısların mutfağı yoğunluklu olarak siyah renk dekorasyonu ile dekore etmemelerinde fayda vardır. Böyle bir dekorasyon dar ve minik mutfakları boğucu ve sıkıntılı gösterir iken aynı zamanda da daha dar ve minik göstermektedir.

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri
  Mutfağınız dar ve minik ise ve siz siyah mutfak dolabı ile mutfağınızı dekore etmek istiyor iseniz beyaz ya da krem rengini de mutfak dekorasyonuna dahil ederek hem ters renklerin uyumundan yararlanabilir hem de siyahın sıkıntılı ve boğucu havasını da dağıtmış olursunuz. Bunun için ise iki renkli mutfak dolaplarını seçim edebilirsiniz. 

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri
Tezgah altında bulunan mutfak dolabı kapak renklerini siyah seçim edip üst dolap kapaklarını da beyaz renkte yaptırabilir ya da hazır mutfak dolapları arasından siyah ve beyaz rengin kullanıldığı mutfak dolaplarını da seçebilirsiniz. Bunun için tezgah arası fayanslarının rengi de oldukça ehemmiyetlidir. Sarih gri ya da yeniden beyaz süsleyici fayans modelleri ile de tezgah aranızı süsleyebilirsiniz. 

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak tezgahı olarak da yeniden beyaz ya da sarih tonlarda mermer ya da granit bir mutfak tezgahı seçebilirsiniz. Beyaz ve siyah rengin birlikte kullanıldığı mutfak dolap kapaklarında kapak kulpları genellikle metal renginde ve gri renkte olmaktadır. Bunu kullanarak ankastre beyaz eşyalarınızı da gri renkte seçebilirsiniz. Aynı zamanda da metal renkte aksesuarlar kullanarak mutfak dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Mutfak perdesi olarak da sarih renkte bir mutfak perdesi seçebilir aynı zamanda halı olarak da siyah ve beyazın kullanıldığı geometrik desenli halı modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. 

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri
Siyah renkte mutfak dolabı kullanmak istediğiniz mutfağınız geniş ve büyük ise yeniden siyah ve beyaz renkleri mutfak dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Siyah mutfak dolapları geniş ve büyük mutfaklarda daha şık bir görüntüye sahip olur iken mutfak dolabı modelini de daha iyi yansıtabilmektedir. Geniş ve büyük olan mutfaklarda kullanmak istediğiniz mutfak dolabı rengini tamamen siyah olarak seçebilirsiniz. Ya da muhakkak kısımlarını ahşap renkte seçerek siyah ve ahşap rengin mükememl geçimini mutfak dekorasyonunuza yansıtabilirsiniz. Bu stildeki mutfak dekorasyonlarında mutfak tabanında da beyaz fayans seçerek ters renklerin geçimini gösterirken mutfağınızın da daha dar görünmesini yasaklayabilirsiniz. Ya da tamami ile mutfak dekorasyonunda siyahın karakteristik çizgisini göstermek istiyor iseniz mutfak taban dekorasyonunda dikdörtgen ya da daha büyük olan siyah fayanslara da yer verebilirsiniz. Evvelki yarıyıllarda çok sık seçim edilmeyen siyah renkteki mutfak dolapları son zamanlarda mutfaklarda oldukça moda olan renkler arasında bulunmaktadır.

Siyah Mutfak Dolabı Modelleri

Bir cevap yazın