Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Beyaz renk kontrolünde mutfak dekorasyonlarına bilindiğiz ancak işin içine siyahın girmesi bizim için azıcık yabancı. Biz de bütün bu nedenle en güzel siyah beyaz mutfak dekorasyonu tasarımlarını inceledik, en iyi tasarımcıların elinden çıkmış dolapları, mutfak mobilyalarını ve tüm aksesuarları bir araya getirdik. Siyah ile beyazın mükemmel geçimini, renk tonlarının güzel bir biçimde dengelendiği alanlarda müthiş bir hava yaratıldığını görebilirsiniz. Bu şık denge size aynı zamanda pak ve sade bir görünüm sunuyor.

Beyaz renkli mutfak dolabı renklerine seçenek, siyah mutfak dolapları

Mutfak dolabı rengini seçerken odanın ne kadar ışık aldığı ve nasıl aydınlatıldığı önemlidir. Kocaman pencereleri olan üst katlardaki bir mutfak öbürlerine göre çok daha fazla ışık alır. Bu gidişatta koyu renk dolapların odayı karartması mümkün olmaz. Bu stil aydınlık alanlarda dilediğiniz siyah tonunda mutfak dolapları seçim edebilirsiniz. Klasik beyaz mutfaklara seçenek olarak değişik çağdaş ve havalı mutfaklar oluşturmak için, tümüyle siyah mutfak dolapları kullanabileceğiniz gibi bir siyah bir beyaz dolap da kullanarak daha balanslı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu stil dolaplar ve meskeni mevzusunda daha fazla bilgi almak isterseniz siyah beyaz mutfak dolapları başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Mutfak masası ve sandalyeler

Siyah beyaz bir dekorasyonda tüm mobilya renklerinin uygun tonlarda olması gerekiyor. Yani bu stil bir mutfakta pembe ya da mor mobilyalar çok geçimsiz olur. Kırmızının hem siyah hem de beyaz ile ayrı ayrı geçimli olduğunu düşünürsek, bu mutfak dekorasyonunda kırmızı aksesuarlara da yer verebileceğimizi görürüz. Mutfak masası ve sandalyeler kadar büyük mobilyaları yeniden siyah tonlarında seçebileceğiniz gibi daha rahat olmasını siterseniz krem rengi tonlarında da seçebilirsiniz.

En önemli ayrıntılardan, perdeler ve duvarlar

Siyah beyaz mutfağa ne renk perde olur sualinin yanıtı sizin stilinizde gizli. Bu havalı ve azıcık da uzak duruşu olan mutfak dekorasyonunun havasını ufak desenli perdeler ile sevimli hale getirmek mi istersiniz yoksa aynı tonlarda şık bir perde ile daha da güçlendirmek mi istersiniz? Beyaz taban üzerine siyah ile yemek ile ilgili ufak desenler çizilmiş mutfak perdeleri bu alan için gayet uygundur. Aynı zamanda dilerseniz kırık beyaz sade perdeler de etrafın havasını değiştirmek yerine güçlendirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir