Sıradışı Büyük Duvar Saatleri Modelleri

Günümüzde süsleyici emelle konutlarda saat kullanılmaktadır. Bu saatler konutların stiline ve süsleyici haline göre seçilmektedir. Bu sebeple muhtelif model ve stillerde tasarım saatler yapılmaktadır. Bu saatlerin arasında Sıradışı büyük duvar saatleri de bulunmaktadır.  Bu saatler genel olarak büyük ve geniş olan konutlarda kullanılmalıdır. Bu Sıradışı olan büyük saatler tamamen natürel olan ahşap malzemeler ya da natürel olan diğer malzemeler ile yapılamaktadır. Genelde bu saatlerin içindeki rakamlar Romen sayıları ile yazılmaktadır. Akrep ve yelkovan ise demir ya da ahşaplardan yapılmaktadır.  Bu Sıradışı büyük saatler özellikle özel tasarımlar olarak yapılmakta ve konutların, iş yerlerinin en şık ve büyük göze çarpan yerinde kullanılmaktadır.

Sıradışı Büyük Duvar Saatleri Nasıl Ayarlanır?

Sıradışı büyük duvar saatleri ayarlaması oldukça kolaydır. Bu saatlerin mekanizması genel olarak arka ya da yan tarafta bulunmaktadır. Bu mekanizmalar minik dairesel kulplar tarafından oluşmaktadır. Ve sağ ve sol doğrultuya çevrilerek zaman ayarlaması yapılmaktadır. Aynı zamanda saatinizi duvara asmak için Sıradışı saatinizde duvar rahatça asmanız ismine minik bir kısım yapılmıştır ve bu kısım sayesinde sağlam bir biçimde kullanılmaktadır.  Aynı zamanda bu saatler batarya takviyeyi ile çalışmaktadır ve mekanizmanın yanında ayrı bir batarya giriş yeri bulunmaktadır. Bu giriş sayesinde batarya bittiğinde değiştirmeniz rahatlıkla yapılacaktır.

Sıradışı Büyük Duvar Saati Nereye Asılmalıdır?

Konutlarınıza odalarınıza asabileceğiniz gizeme dışı duvar saati modelleri hem büronuza da asabilir ve büronuzun dekorasyonunu da ön tasarıya çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda konutlarınızda salonlarınız bir duvarına asarak şık bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz. Bunun yanı gizeme Sıradışı büyük duvar saati modelleri lüks restoren ve iş merkezlerinde de kullanılabilir ve şık bir civar oluşturulabilir. Değişik stil ve modelde olan gizeme dışı saatler büyük villa stili konutlarda oldukça fazla kullanılır ve kullanıldığı civar genelde salondur ve en boş duvara asılarak doldurur.  Kullanılan bu gizeme dışı saatler konutta bulunan diğer eşyalar ile birbiri inde geçim sağlamalıdır. Zira hoş bir görüntü için geçimli eşyaların kullanımı oldukça ehemmiyetlidir.

Oldukça ilginç olan mekanik görünümlü ilk saatimiz dış alanda kullanılan bu saat. Duvar ile uyumu çok güzel.


Bir diğer şık duvar saatimizde aşağıda, yine saatin mekanizması görünebilir şekilde vintage olarak tasarlanmış saat renklerinize uygunsa salon için kullanılabilir.


Bu saatimiz ise oldukça dekoratif. Çerçevesi bulunmayan modern ve büyük saatte sadece "12" işaretlenmiş. 

Aynalı model büyük duvar saati modeli.Bir cevap yazın