Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Konutunin dekorasyonunu yenilemek için büyük giderlere girmek istemeyen şahıslar için yapacakları ufak değişlerde yeterli olacaktır. Daha Öncekinden çok az konutta kullanılan kapı ziynetleri günümüzde ise moda olmuş ve evinin dekorasyonuna umursayan şahıslar ise çeşidi çok çoğalmış olan bu ziynetlerden zevklerine uygun olanı seçmektedirler. Yalnızca dış kapı için değil artık konutun muhtelif odaları için de bu ziynetler kullanılmaktadır. Bebeğin doğumu kutlanacak bir vaziyet olmakta ve sağlık kurumularda doğum yapan bayanların odalarının kapılarına ise çocuğun cinsiyetine göre ziynetler aşılmaktadır. Bunun için hazır olarak yapılmış kapı ziyneti alabileceğiniz gibi el üretimi olan özel sisleri de kullanabilirsiniz.

Süsleyici Kapı Ziyneti ve Dekoru

Dekorasyon yapılması sırasında ufak değişlerin çok ehemmiyetli olduğu öğrenilmektedir. Kapı ziyneti seçilmesi sırasında kapının önünde ki pas pasa geçim sağlıyor olması da dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer almaktadır. Becerikli bayanların yaptığı el üretimi çiçekli, hayvan figürlü, yazılı, geometrik desenli, çelenk biçiminde usunuza gelebilecek ya da gelmeyecek pek çok biçimde ziynetler bulunmaktadır. Ziynetin alınması sırasında şık ve süsleyici olması kadar özellikle bahçeli konutlarda sarih havayla aralıksız temas edecek olması sebebiyle dayanıklı olmasına umursanmalıdır. Ahşap ya da keçeden yapılmış ziynetler bunun için uygun olacaktır. Konutun verimli olması için yararı simgeleyen ziynetlerde seçim edilebilir. Kimi zamanda kapıya asılacak ziynet bir saksı biçiminde planlanmakta ve içine taze çiçekler konulabilmektedir.

İç kapılarda Kullanılacak Ziynetler

Konutun içinde ki odaların kapılarına da artık ziynet asılmakta ve çoğu zaman bu ziynete bakan birey daha odaya girmeden odanın kime ait olduğunu kavramaktadır. Yeni bebeği olan şahıslar ise bebekleri için kapı ziyneti tercihi yaparken cinsiyeti göz önünde bulundurmaktadır. Kız çocukları için çiçekli örgülü olan modeller daha çok seçim edilmektedir. Oğullar için ise daha çok hayvan figürleri olan, ahşap, süper kahramanların figürlerinin olduğu ziynetler seçim edilmektedir. İster dış kapı ister konutun içinde ki kapılar için ziynet seçiyor olun ehemmiyetli olan kendi stilinizi yansıtacak olanı seçmeniz olacaktır. Bu mevzuda yapılacak manipülasyonlara değil kendi zevkinize uygun olanı seçmelisiniz.

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru

Şık Kapı Süsü ve Dekoru


Bir cevap yazın