Şark Köşesi Tasarımları

Şark köşesi ekiplerinin Osmanlı zamanına katlanan bir kullanım yarıyılı vardır. Hatırlarsanız birtakım dizilerde de saray görüntülerinde aynı sistem kullanmıştır. Şimdilerde şark köşesi tasarımları az az konutlara da atlayarak git gide yaygınlaşıyor.  Bildiğimiz bal kabağı, ibrik, yayık, değirmek, orak, ellik, kilim, güğüm, çömlek, tırpan ve usunuza ne kazançsa bu dekorasyonda kullanabilirsiniz. Batıdan veya başka bölgelerden alınmış, özenti bir kültür değildir. Nedeni ise hem farklı bir tasavvur biçimidir ve bununla birlikte sıcak bir muhabbet civarı oluşturmaktadır.Şark köşesi şark kültünü yansıtan bir dekorasyon, konut tasavvur modelidir. Genellikle sedir ekipleri veya minder ekiplerinden oluşur. Yerde kilim veya halı deseni olurken, duvarlarda da kilim görmeniz olası. Son senelerde çok popüler olmaya başlamış olan doğu köşeleri için otantik dekorasyon veya iç tasavvur belirlemesi de yapılıyor.

Şark Köşesi Tasarımları İmali İçin

Şark köşesi tasarımları için lüzumlu malzemelerin hazır olması kalitesinde yapmanız lüzum dinlenen şeyler öğrenilen kültürel mahsullerdir. Bunlardan kimileri ise;

  • Zemin için halı veya kilim
  • Duvara ahşap raf.
  • Raf üstüne bakır aksesuarlar.
  • Ortaya sehpa veya masa.
  • Ortaya bakır tepsi ve ahşap ayaklar.

Yukarıyada sıraladığımız mamuller bu dekorasyon için zorunlu birkaç mahsuldür.  Ve hepsi de olmak zorunda değil elbette. Mesela sedir alacak bütçeniz yoksa bunun yerine ancak minder dizerek de doğu köşesi yapabilirsiniz. Sade bir şark köşesi istiyorsanız oldukça fazla aksesuar kullanmayın deriz. İllaki sedir istiyorsunuz ama bütçeniz uygun değilse, paletlerden sedir yaparak da doğu köşesi yapabilirsiniz.Şark köşesi tasarım eşyaları genel hatlarıyla; sedir, minder, kilim, halı, ahşap sehpa, aplik, otantik avize, doğu köşesi perdesi, ahşap raf, bakır tepsi, bakır semaver, bakır saat ve bakır sürahi maşrapa takımı bu sininin üstünde hazır bulunur.  Bunlar genel hatlarıyla doğu köşesi takıları olarak sınıflanabilir. Şark köşesi minderleri önemli gereçler olarak değişik bir çok sitede emin başlı maliyet aralıkları ile satılmakta ve şark köşesi minderleri almak isteyen şahıslara hususi indirimlerle şark köşesi tasarımları yapılmaktadır. Sıhhatsiz üretim ve rahatsız minderler suratından bir oldukça hastalığa maruz kalabilirsiniz. Bunun başlangıcında bel hastalıkları gelmektedir. Ticari evhamı olması nedeniyle bir çok yerde niteliksiz ve sıhhatsiz malzemelerle üretilen doğu köşesi minderleri ucuza satılmaktadır. Oyuna gelmeyin.

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları

Şark Köşesi Tasarımları


Bir cevap yazın