Salon Koltuk Takımlarında Renk Uyumu

Salonda koltukların yerini değiştirmek istediğimiz zaman dahi başkalarının fikirlerine ihtiyaç dinleriz. Değişik bir bakış açısı veya bizim kendi bakış açımızın onaylandığını öğrenmek önemlidir. Bu mevzuda takviye almak isteriz. O koltuk oraya olmamış veya o koltuğun yanına o saksı ne kadar güzel olmuş gibi sade ve kolay bit cümle dahi kendimizi saha iyi sezmemizi sağlar.

Salon Koltuk Takımlarında Renk Uyumu
Konut dekorasyonunda özellikle salon dekorasyonlarında bu stil dışarıdan gelen yorumlar çok önemlidir çünkü salonlarımız bizim dış dünyaya açılan kapılarımız, konutlarımızın yaşamlarımızın görücüye çıktığı sergenleridir. Tüm bu salon dekorasyonu mevzusunda en çok takviyeye daha doğrusu değişik fikirlere ihtiyaç dinlediğimiz mevzu ise salon koltuk ekiplerine renk geçimi mevzusudur. Bu renk geçimi hem salon içerisindeki koltuklar ile berjerler veya sandalyeler arasındaki geçimi kapsar hem de alan içerisinde birden fazla koltuk olması gidişatında bu renk uyumuna içerir. Yaşamımızın en neşeli anlarını geçiridğimiz salonlarımızın hem şık hem geçimli hem de estetik açıdan tatmin edici olmasını isteriz.

Salon Koltuk Takımlarında Renk Uyumu
Salon koltuk ekiplerinde renk geçimi, genel olarak sizin tanımladığınız ana renk çevresinde şekillenir. Genel olarak salonlarda koltuklar ana rengi tanımlar ancak sizin oda içerisinde kullandığınız daha büyük ve dikkat çekici bir mobilya varsa o da genel renk tonunu tanımlıyor olabilir. Biz bu yazımızda genel renk tonunu koltuklar tanımlamış gibi düşünerek konuşacağız. Soft ve mild renk tonlarını öteki tüm ayrıntılar ile geçimlemek basittir. Bu nedenle toprak renk tonları koltuk ekiplerinde çok sık seçim edilir.

Salon Koltuk Takımlarında Renk Uyumu
Kırmızı gibi koyu mavi gibi güçlü renk tonları pek seçim edilmez. Genel olarak konut dekorasyonlarında kullanılan bir ana renk ve çevresinde buna paralel ara renkler kaidesini uygulamak istemezseniz kendiniz yalnızca natürel renk tonlarını kullanarak bir etraf yaratabilirsiniz. Mesela kahverengi, krem bej rengi ile beyazı rahatlıkla hep birlikte kullanabilirsiniz. Bunun dışında mavi, sarı ve yeşili çok açık tonlarında daha doğrusu pastel tonlarında hep birlikte kullanarak kendi natürel renk kombinasyonunuzu yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın