Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon için laminat parke modelleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda ve görsellerimizde sizlere birbirinden farklı laminat parke modelleri gösterdik ve tanıttık. Bu sayede kendi konutunuza laminat parke döşerken hangi modelleri seçim edebileceğinizi daha rahat anlarsınız. Şimdi parke nedir ve laminat parke nedir hemen anlatalım. Parke natürel malzemeden üretilen bir taban kaplamasıdır. Ancak parkeler üzerinde bir koruma olamadan kullanıldığı için azıcık alıngan bir taban cinsidir ve basit zarar alırlar. Laminat parkeler ise öyle değildir. Natürel ahşap malzemesini de içinde barındıran suni bir parke modelidir. Daha dayanıklı olduğu için konutlarda sıklıkla seçim edilmektedir. Şayet siz de kendi konutunuzu dekore etmeye parkeden başka bir deyişle tabandan başladıysanız o zaman laminat parke modellerini nasihat ederiz.

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon için Laminat Parke Modelleri

Salon için laminat parke modelleri arıyorsanız sizlere netlikle sarih renkleri kullanmanızı nasihat ederiz. Koyu renkli giysiler ve eşyalar kiri göstermez sözünü hepiniz duymuşsunuzdur. Mevzu parkeler olunca bu geçerli değildir. Beyaz renkli parkeler hem odanızı daha aydınlık yapar hem de daha az kir gösterecektir. Ayrıca toz gibi şeyleri de daha az göstermektedir. Bu surattan netlikle koyu renkli parke modelleri yerine sarih renkli parke modellerini kullanmanızı nasihat ediyoruz. Bu sayede çok daha hoş bir salon tasarımınız olacaktır. Ayrıca usunuz yeniden de koyu tabanda kalırsa o zaman koyu renkli halılar kullanabilirsiniz. Salon için laminant parke rengi olarak diyelim ki beyaz seçtiniz. Duvar renginiz de beyaz olursa o zaman hem bütünleşmiş hem de oldukça şık görünen bir salon elde edeceksiniz. Özellikle odanız az ışık alıyorsa bunu netlikle yapmanız lüzumludur. Odanın içinden daha çok ışık yansıyacak ve daha aydınlık bir odaya sahipmişsiniz gibi duracaktır. Ayrıca koyu renkli bir oda tasarımı yapacaksanız da odayı ufak göstermeden beyaz taban ve duvarlarla bunu yapabilirsiniz. Misalin orta büyüklükte bir oturma odanız olduğunu zannedelim. Beyaz taban ve duvarlar sayesinde oldukça rahat olacaktır. Siyah L koltuk ve gri dekorasyonla oldukça şık görünecektir. Duvara birkaç taslak görseli koyabilirsiniz. Bu odayı daha da çağdaş gösterecektir.

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Laminant Parke ile Olan Dekorasyonlar

Laminant parke ile dekorasyonlar değişik yazılarımızda olduğu gibi yapılabilmektedir.  Misalin sarih kahverengi ahşap bir laminant parke seçtiniz. O zaman duvar yeniden beyaz ya da ona eş sarih renklere boyanmalıdır. Ardından ise ahşap koltuk ile oldukça hoş bir dekorasyon yapabilirsiniz. Özellikle bu biçimde olan odalara bohem ya da nordic tasarımları nasihat ediyoruz. Bu tasarımlar oldukça hoş olacaktır. Ayrıca duvar dekorasyonunuzu yaparken dreamcatcher gibi aksesuarlardan da kullanabilirsiniz. Yatak odası olmadığının farkındayız ancak bu biçimde iple yapılan tasarımlar nordic oturma odalarına oldukça yakışmaktadır. Kahverengi, beyaz ve sarih gri renkleri arasında bir kombin yapabilirsiniz. Görsellerimiz arasında elbette koyu laminant parkeler de yer almaktadır. Şayet sarih renkli laminant parkeler istemiyorsanız o zaman koyu renklerde olan parkeler sayesinde yeniden şahane tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz. Görsellerimizdeki gibi koyu renkli koltuk ekipleri yerine bizler size daha sarih renkli koltuklar nasihat ediyoruz. Bunun sebebi de hipotez edebileceğiniz gibi odanızı daha sarih renklerde yaparak rahatlaştırmaktır. Bu sayede oldukça güzel bir oda dekorasyonunuz olacaktır. Ayrıca ahşap desenleri olacağı için yeniden aynı malzemeden yapılmış malzemeler kullanabilirsiniz. Misalin ahşap ayaları olan bir berjer ya da zigon sehpa gibi modelleri de kullanabilirsiniz. Bunu yaparken odanın rengini iyice koyulaştırmamak ise oldukça ehemmiyetlidir. Yoksa odanız daha karanlık olacaktır.

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Salon İçin Laminat Parke Modelleri

Bir cevap yazın