Salon Dekorasyonu İçin Kendin Yap Projeleri  

Çağdaş salon dekorasyonlarında, bundan bir kaç yıl öncesinde salonun önünden geçemeyecek aksesuarların baş köşede yer aldıklarını fark etmişsinizdir. Daha Önceki tabloların, yıprandırılmış masaların veya kenarı köşesi kırılmış vazoların çağdaş dekorasyonda yeri büyük. Gidişat böyle olunca da en ekonomik dekorasyon yöntemleri konutta atık malzemeler ile yapabileceğimiz kendin yap projeleriyle toplanıyor. Her oda için olduğu gibi şık ve çağdaş salon dekorasyonu için kendin yap projeleri de saymakla bitmiyor. Sizin kendi yaratıcılığınızı katabileceğiniz bu cümbüşlü uğraş sayesinde herkesin gözlerini alacak özel tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Kendin yap projelerinde yalnızca önemli olan doğru malzemeleri doğru biçimde kullanmak. Bazı ahşap ürünleri yapıştırmanız gerekiyorsa ahşap yapıştırıcısı kullanmak veya küçük ayrıntılı işler yaparken küçük nakış makaslarını kullanmak gibi teknik ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Günümüz modası konutta kendin yap fikirleri arasından en cümbüşlülere bakalım o zaman.

Daha Önceki kitaplıklarınızı duvar rafları yapın!

Kenarı köşesi kalkmış, rengi solmuş ve aşınmış kitaplıklar. Atsan atılmaz satsan satılmaz, o zaman kendin yap fikirleri ile kullanın! Salonunuz iriyse ve kullanmadığınız bir kapısı varsa, başka bir deyişle bu kapıyı kapattığınızda yaşamınızda hiç bir şey değişmeyecekse burayı muazzam bir raf haline getirin. Öncelikle işe kapının kendisini sökerek başlayın. Menteşelerini de isterseniz sökün isterseniz kalsın. Ama şayet sökmeyecekseniz kesinlikle duvar ile aynı renk olacak biçimde boyayın. Daha Önceki kitaplığınızı zımparalayın. Iyice zımparalamazsanız daha önceki boyalar kalır, yine boyadığınızda tabakalı çirkin bir görünüm oluşur. Boyayıp iyice kuruttuktan sonra kapının genişliğine ve darlığına uygun ebattaki kitaplığınızı kapının boşluğuna yerleştirin. Üzerine en beğendiğiniz kitaplarınızı, aile resimlerinizi ya da beğendiğiniz biblolarınızı koyabileceğiniz yeni raflarınız hazır! Bu raflar duvarın içerisine gömülmüş gibi olacağı için hem yer kaplamaz, hem de çok kullanışlı olacak.

Dantelli mumluklar ile salon dekorasyonunuzu bitirin

Kullanımış krema kavanozları genelde orta boylarda ya da küçük boylardadır. Bu kavanozları yıkayın ve güzelce kurulayın. Herkesin evinde çeyizinde olsun annesinden anneannesinden kalma olsun bir çok çdenkte dantel vardır. Artık bu dantelleri kullanmak için neredeyse alan kalmadı. O zaman bu dantelleri çok daha şık bir biçimde yaşama döndürelim. Dantellerinizi ütüleyin alt kısmına tela koyun. Kavanozun üzerine telalı dantelleri koyun ve buğu ile yapıştırın. Içini mumlar ile süsleyin. Salon dekorasyonu hakkında çdenkli fikir almak için de çağdaş salon dekorasyonu yazımıza kesinlikle göz atın.

Bir cevap yazın