Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyon fikirleri her sezon oldukça değişiyor. Ancak salonunuzu baştan alt tekerrür değiştirmenize de gerek yoktur. Duvar boyamak, koltuk suratlarını değiştirmek, odanın içindeki aksesuarları değiştirmek gibi minik ve tüm salonu değiştirmekten daha ucuza gelebilecek usulleri kullanabilirsiniz. Bu sayede konutunuza gelen konukları kesintisiz olarak donakaltabilirsiniz. Ayrıca kesintisiz değişik bir oturma odası gördüğünüz için de asla sıkılmazsınız. Bir aynanın yerini değişmek ya da odayı değişik bir renge boyamanın ne kadar büyük bir fark yaratacağına kendi gözlerinizle tanık olun. Şayet yeni bir salon döşeyecekseniz o zaman yeniden bu yazımızdan yararlanabilir ve kendiniz için en şahane salonu planlayabilirsiniz. Şayet hazırsanız şimdi sizlere birkaç salon dekorasyon görüşü vereceğiz.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon dekorasyon fikirleri nasıl bir salon planlamak istediğinize göre değişir. Misalin retro salon istiyorsanız o zaman dekorasyonu yaparken koltuğun arda büyük ve dikkat toplayan posterler ve görseller asmanız gerekir. Ayrıca bu dekorasyonu yaparken yeniden sıcak renkleri seçim etmeli ve kahve masanızdan tutun koltuğunuza kadar bunu yaşamalısınız. Değişik değişik renkleri de kesintisiz görmeliyiz. Ancak vintage bir salon istiyorsanız o zaman daha çok beyaz ve sarih gri renklerine yönelebilirsiniz. Duvar boyası yerine desenli duvar kâğıdı kullanabilir ve oturma odanızda çekmece ya da vitrin varsa beğendiklerinizin resimlerini asabilirsiniz. Kullanacağınız çerçeve de beyaz ancak çiçek desenli olan çerçevelerden olursa oldukça iyi bir tesir yaratacaktır. Şayet çağdaş bir salon dekorasyonu istiyorsanız o zaman gri, krem, siyah ve beyaz renklerini kullanabilirsiniz. Misalin duvarlarınızı beyaz rengine boyayabilir ve krem rengi eşyalar seçebilirsiniz. Bu sayede sade ancak şık bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca süsleme olarak ayaklı lamba kullanmanızı netlikle nasihat ederiz. Bunların haricinde Duvar kâğıdı da kullanabilirsiniz. Özellikle televizyonun olduğu yere duvar kâğıdı koyup oradaki tesiri rahatlıkla çoğaldırabilirsiniz. Çağdaş bir salon tasarımının olmazsa olmaz dekorasyonu çiçeklerdir. Özellikle saksı çiçeklerini kullanabilirsiniz. Ancak saksının oda ile geçimli olması da oldukça ehemmiyetlidir. Çiçek bakımı hakkında fikriniz yoksa ve daha evvel sınamanıza karşın çiçek bakımı yapamadıysanız nasihat etmiyoruz.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Genel Geçer Salon Dekorasyon Teklifleri

Hemen hepimiz salon dekorasyonumuzu iki renk kullanarak yaparız. Misalin görselimizde gördüğünüz gibi gri ve beyaz bir salon dekorasyonu yapılabilir. Ancak yalnızca iki renk kullanılmış bir salon dekorasyonu oldukça sıkıcı ve suni görünecektir. Bu surattan üçüncü ve parlak bir renk zorunludur. Yeniden o görselimizde gördüğünüz renk turuncudur. Turuncu hem gri hem de beyazla oldukça hoş durduğundan odaya hem bir canlılık hem de natürellik getirmiştir. Sizlerin salonu da bu biçimde iki renk üzerine heyetiyse o zaman parlak bir renk seçip bunu yastıklarda, yerdeki minderlerde, yeni bir berjerde ya da çerçeve ve duvardaki rafta kullanabilirsiniz. Bu sayede oldukça hoş bir oda tasarımına sahip olacaksınız. Salon dekorasyonunu hoş yapmanın altın kaideyi tabanın sarih renkte olmasıdır. Beyaz bir taban sayesinde salonunuz daha rahat ve büyük görünecektir. Ayrıca taban rengini değiştirmek pahalıdır. Salon tasarımından seri bunalan biriyseniz koltuk suratları gibi şeyleri basitçe değişebilirsiniz. Ancak taban öyle değildir. Bu surattan tabanı beyaz renklerde yakalamalı ve mobilyalarınız değişse dahi tabanın ona geçim sağladığını bildiğiniz bir salonunuz olmalıdır. Nötr koltuklar son yarıyılda çok kullanıldığı için odaya hareket kaymak ismine desenli bir halı ve koltuk minderi kullanabilirsiniz. Koltuk minderi ve halının deseninin aynı olmasına gerek yoktur ancak eş olurlarsa çok daha iyi görünecektir.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Salon Dekorasyon Fikirleri

Bir cevap yazın