Salon Çıta Uygulaması

Konut dekorasyonu yapılması sırasında kullanılan süsleyici fikirlerden biri salon çıta uygulaması olmaktadır. Bu yapılan uygulama ile salonda değişik bir hava yaratılması çok basit olabiliyor. Üstelik bu uygulamanın yapılması için bir mimara ve ustaya lüzum dinlenmiyor. Bu çıtaların değişik desenlerde üretiliyor olması sayesinde değişik tasarımlarında oluşturulması olası oluyor. Uygulamanın yapılacağı duvarı seçmek kullanılacak çıtanın uzunluğunu tanımlamak yapılacak ilk iş olarak duruyor. Kullanılan bu çıtalara stropiyer de deniliyor ve bunların hafifliği ile taşınması da çok basit oluyor. Yapılacak minik bir araştırma ve azıcık pratik ile de basitçe uygulanıyor ve yalnızca salon değil konutun hangi odasına uygulanırsa uygulansın özel bir stil yaratılmış oluyor.

Salon Çıta Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Dekorasyonda fark yaratmak için salon çıta uygulaması yapmaya karar verdiğinizde öncelikle düz mü desenli mi çıta kullanacağınıza karar vermelisiniz. Desenli çıta kullanacaksanız kesinlikle dekorasyonun stilini göz önüne almalısınız. Ardından uygulayacağınız duvarda oluşturacağınız modeli de tanımladıktan sonra miktarını alarak bir yapı markete giderek satın alabilirsiniz. Bu çıtaların duvara yapışmasını sağlayacak yapıştırıcıyı, çıtaları keseceğiniz malzemeyi ve ne renge boyamaya karar verdiyseniz de o renkte olan boyayı almalısınız. Konuta geldikten sonra ise çıtayı miktarlı bir biçimde kesmelisiniz. Köşelerin birbirini bitirecek biçimde gönyeli kesilmesi ehemmiyetlidir. Bu mevzuda kendinizi hazır sezmiyorsanız çıtaları aldığınız yerde de kesilmesini isteyebilirsiniz. Uygulama yapılacak olan duvara bir cetvel takviyeyi ile miktarları alarak biçimini tanımlamalısınız ve ardından evvel yapıştırmalısınız. Kuruduktan sonra ise boyama operasyonunu yapmalısınız.

Salon Çıta Uygulamasında Model Tercihi

Salona değişik bir hava katmak istiyor ama dekorasyon için çok bütçe ayırmak istemiyor aynı zamanda konutunuzda büyük tadilatlarda istemiyorsanız salon çıta uygulaması bütün site göre. Bu uygulamanın çok basit bir biçimde yapılıyor olması ile kendiniz uygun maliyetler ile istediğiniz havayı oluşturabilirsiniz. Bu mevzuda yapılmış uygulamaları araştırabilir ve onları çok hoşlandığınız takdirde benzerini salonda yapabilirsiniz. İsterseniz de bunları esin verici olarak görebilir ve kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Son konta olarak çıta uygulaması yapıldıktan sonra yapılacak boya kesinlikle duvarın rengi ile geçimli olmalıdır.
Bir cevap yazın