Romantiklik İçeren Dekorasyon Önerileri

Romantik dekorasyon önerileri

Eşiniz romantikliğiniz karşısında çok etkilensin mi istiyorsunuz? Dekoratif çalışmalar genellikle yaşam alanlarının görünümüne yeni bir zenginlik katmak için tasarlanmış çalışmalar olarak öne çıkıyor. Ancak birçok kişi herkesin biraz romantizmini dekorasyona yansıtmaktan çekiniyor. Romantik dekorasyon önerilerinde farklı olmak isteyenler için etkili öneriler sunuyoruz.

Aslında birçok kişinin zihninde ortaya çıkan romantik ev dekorasyonu bazen misafirlerin bu tarz dekorasyonlarla karşılaşması nedeniyle bazen de kişinin kendisinde o cesareti bulamaması nedeniyle gecikmektedir. Cesaretinizin kırılmasına ve sizin ve eşinizin her zaman yapmak istediğinizi yapmaya hazırsanız, vakit kaybetmeden aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Romantiklik İçeren Dekorasyon Önerileri

Eşsiz romantik dekorasyon önerileri

Kendinizi romantik hissedebileceğiniz bir iş yapmak istiyorsanız yatak odanız başta olmak üzere evin her alanına ayrı bir özen göstermeniz gerekiyor. Bunu yapmak için şunları yapabilirsiniz:

Romantik köşe: yatak odası

Romantizm denilince akla ilk gelen şüphesiz ki yatak odasıdır. Bu nedenle mahremiyetimizi sağlayan en önemli alana özel dikkat göstermeniz ve buna göre yatak odasını romantizmin merkezi olarak şekillendirmeniz gerekir.

Romantiklik İçeren Dekorasyon Önerileri

Dekoratif detaylara fazla takılmadan yatak odasına daha romantik ve dekoratif ürünler bile ekleyebilirsiniz. Bu alan sizin için özel olarak tasarlandığından yatak odasını daha romantik bir ortama dönüştürmek için daha uygundur.

Yatak odasında oturma odası ya da oturma odası gibi evin diğer bölümlerinden farklı bir çalışma yapmak, misafirleriniz bilmese bile bildiğiniz harika bir dekorasyon oluşturmanıza olanak sağlayacaktır.

Romantik yatak odası dekorasyonunda aynalar ve ev tekstili ürünleri özel bir yer tutuyor. Ayrıca aydınlatma detayları da kaçırılmaması gereken önemli detaylardan biridir. Ev tekstilinde aşk temalı ürünler tercih etmek bu özel alanı daha özel hale getirebilir. Büyük bir aydınlatma değişikliği istiyorsanız, yatak başlığından tavana alçıpan entegre ederek bu alanı LED ışıklarla muhteşem bir alana dönüştürebilirsiniz.

İşlemeli geniş çerçeve kalpli ayna ortama farklı bir hava katsa da, yatak odası duvarına büyük bir ayna yerleştirerek alçıpan aydınlatma ile son derece şık bir görüntü elde edilebilir.

Romantiklik İçeren Dekorasyon Önerileri

Yatak odası romantik tavanlara ve duvar süslemelerine de yer vermeli. Mümkünse yatak odası dekorasyonu tavanı gererek ışıklı aşk desenleri ile dekore edilmelidir.

Banyonuzda Küçük Değişiklikler Yapın

Yaşam alanının her alanında romantizmi hissetmek istiyorsanız banyoda da küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Aksi takdirde açacağınız nişi mumlarla donatabilir veya burada ateş lambaları kullanabilirsiniz. Aşkı hissettiren ayna modelleri arasından seçim yaparak banyo dekorunuzu taçlandırmak hiç de fena bir fikir değil.

Yemek odası ve masa

Romantik dekorasyon önerisinde restoran için özellikle yemek masası için ayrı bir yer yapılması gerekiyor. Yaşam alanınızda bir restoran varsa ve evlilik sürecindeyseniz bu alana özellikle dikkat etmelisiniz.


Romantiklik İçeren Dekorasyon Önerileri

Tıpkı yatak odası gibi yemek odası da dekorasyonu romantizm dolu hale getirebilecek önemli bir alandır. Özel olarak tasarlanmış romantik bir akşam yemeği restoranı da aranızdaki iletişimi artıracaktır. Misafir geldiğinde bazı eşyaları kaldıracak şekilde tasarlayarak alanı daha özel hale getirebilirsiniz.

Olabildiğince romantik ve antika olan dekorasyon ve mumluklar yemek masanız için olmazsa olmazdır ve masanın yanında yaşayan bahçe bitkileri bu dekorasyonu tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca zarif vazolar ve canlı çiçekler ile doğal bir ortam yaratmak işinizi romantizm dolu hale getirebilir.

Romantik oturma odası ve oturma odası dekorasyonu

Görüş alanı içindeki alanlar nedeniyle genellikle romantik temastan kaçınılsa da bu alanlarda bazı düzenlemelerin abartılmadan yapılması tam bir bütünlük için önemlidir.

Yatak odası gibi detaylara yer veremeyeceğiniz bu alanlarda dekoratif ürünler kullanabilir, diğer alanlardan sadeliğe geçiş yapabilirsiniz. Resminizi eşinizle birlikte duvarı süslemek için özel bir tablo veya goblen olarak kullanın, bu bir geçiş noktası için iyi bir fikir olabilir.

Bu alanlarda aşkı simgeleyen renkler veya duvar kağıtları kullanabilir, ayrıca küçük aksesuarlarda aşkı simgeleyen sayılara sahip ürünler ekleyebilirsiniz.

Duvar bahçe uygulaması

Son olarak modern zamanların popüler uygulamalarından biri olan romantik dekorasyon fikrinize duvar bahçesi de ekleyebilirsiniz. Ev duvarları için özel ve dekoratif amaçlı özel olarak tasarlanmış küçük saksıları satın alarak, oturma odanızı ve giriş duvarlarınızı canlı çiçekler ve bitkilerle süsleyerek romantik dekorasyon çalışmanızı tamamlayabilirsiniz.

Romantiklik İçeren Dekorasyon Önerileri

Dekorasyonlardan ilham alın

Masa, biblo, küçük çok fonksiyonlu kitaplık, vazo veya sehpa gibi küçük süslemeler romantik çizgilere sahip olduğu sürece işinize önemli katkı sağlayacaktır.

Genel olarak bu ürünler arasından seçim yaparken her ailenin ilk tercihi bu ürünler oluyor. Romantik hissettiren işlevlere sahip ürünleri tercih etmeniz işinizi daha dikkat çekici hale getirecektir.

Ev dekorasyonunda tanınmış mimarların tavsiyelerinde bu tür ürünlerin dekorasyona katkısından sıklıkla bahsedilmektedir. Yapacağınız küçük değişikliklerle büyük bir makyaj yaparak evinizde kullanacağınız her eşyanın romantizmini rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın