Retro Salon Dekorasyonu

Yeni salon dekorasyon tarzlarının size hitap etmediğini düşünüyorsanız o zaman retro salon dekorasyonu için doğru yerdesiniz. Salonunuzu retro biçimde dekore ederek gelen konuklarınızı ve her konutunuza gelişinizde kendinizi oldukça sıcak ve güzel bir salonun içinde bulacaksınız. Retro dahi olsa bu stili daha çağdaş biçimde kullanmanız muhtemeldir. Retro stili oldukça renkli bir stildir. Bu stili daha serinkanlı renklerde seçerek odanızı hem retro hem de çağdaş bir hale sokmanız oldukça muhtemeldir. Ancak mobilyaların retro göründüğünden emin olmanız lüzumludur. Hangi mobilyaların retro hangilerinin başka stile ait olduğunu fark etkeniz azıcık zaman alacaktır. Bu surattan pek çok değişik retro salon resmi bulunan bir galeri de hazırladık. Bizim sayfamız dışında sizler de retro salon resimlerine bakmak isteyebilirsiniz.

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro salon dekorasyonu güç olmayan bir dekorasyon usulüdür. Bunun için koltuklardan başlamanız lüzumludur. Retro salon dekorasyonun bir suratı renkse ikinci suratı mobilyalardır. Siz renkleri retro odalarda sıklıkla kullanılan renklerden seçmek zorunda değilsiniz ancak mobilyaları azıcık dahi değiştirmeniz halinde ondaki bu retro havasını almaya yetecektir. Bu surattan retro salon mobilyalarına özellikle koltuklarına bakmanız lüzumludur. Retro salon dekorasyonunda kullanılan büyük üçlü koltuklar genellikle tahta dört ayaklı koltuklardır ve kanepe gibi koltuklarla kullanılmazlar. Şayet koltuğunuz zati tahta dört ayaklı koltuklardansa odanızı retro salon görünümüne kavuşturmak için yalnızca koltuğunuzun suratlarını değiştirmeniz yeterli olacaktır. Retro salon dekorasyonlarına bakarken ehemmiyetli şeylerden bir tanesi de natürel ki tekli koltuklardır diyebiliriz. Hatta büyük koltuğunuz surat rengi değiştirilmiş kanepe dahi olsa şayet tekli koltuğunuz retro görünüme sahip değilse odanızda vermeye çalıştığınız tam her şey devrilecektir. Retro bir salon dekore ederken tekli koltuğunuzun önemini kavradıysanız görsellerime bir bakın. Misalin büyük koltuğunuz sarı ve esas renk olarak salon dekorasyonunuzu yaparken sarı rengi seçtiniz. O zaman ikinci renk olarak görseldeki gibi yeşili seçebilirsiniz. Sarı duvarlar ve yeşil halı kaplaması yaptırabilirsiniz. Büyük koltuğunuz sarıyken ufaklar yeşil olabilir. Böylece odada kesintisiz bir geçim mevzubahisi olacaktır. Ayrıca tekli koltukların modellerine dikkat etmelisiniz.

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonunda Kullanılabilecek Renk Kombinleri

Retro salon dekore ediyorsanız kullanabileceğiniz rakamsız renk kombini bulunmaktadır. Ancak bu yalnızca bir tek renge bağlı kalmanız gerektiği anlamına da gelmemelidir. Mor koltuklu görselimizdeki gibi duvarları beyaz yapabilirsiniz. Duvarlardan bir tanesi sarih yeşil olduğu ve üzerinde biçimler olduğu için oldukça dikkat topluyor. Retro konutların hemen hemen hepsinde gördüğümüz gibi duvarda pek çok tablo da mevcut. Bu tablonun bulunduğu duvar odanın en sade duvarı ve büyük koltuğun art. Halıya baktığımızda besbelli mavi rengiyle oldukça dikkat çekici. Tekli olarak ise iki değişik sarı koltuk cinsi kullanılmış. Masanın da pembe yansımalı bir beyaz olduğu oldukça sarih. Gördüğünüz gibi fazla değişik ve canlı renkler kullanılsa da doğru biçimde kullanıldıkları için hiç de göze çarpmıyor. Bütün tersi biçimde turuncu, gri ve tahta dokusunu kullanarak da retro bir oda yapmak muhtemeldir. Bu oda Amerikan mutfak olduğu için salon ve mutfak birleşik. Ancak salon ve mutfağın dokusunu birleştiren retro lambasıdır. Bu avize biçimiyle retro akımını hatırlasa da üzerindeki tahta deseni sayesinde retro yerine daha çok doğal bir hava sağlamış ve iki yeri birleştirmiştir. Ayrıca turuncu koltukla gri tekli koltukların renk geçimleri de oldukça güzel olmuştur. Az evvel de bahsettiğimiz gibi büyük koltuğun artta muhtelif tablolar bulunmaktadır. Bu çerçeveli şeylerin içinde aile resimleri olmadığını andırdırmak isteriz.

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Retro Salon Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir