Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odanızı retro stilinde süslemeye karar verdiniz ama nerden başlayacağınıza dair fazla fikriniz yok mu? O zaman retro oturma odası dekorasyonu yazımıza güzel geldiniz. Retro tertip edeceğiniz oturma odanız için seçmeniz gereken esas parçaları söyleyeceğiz. Böylece oturma odanızı rahatça dekore edebilirsiniz. Ayrıca gözünüze daha hoş görüneceğine de eminiz. Retro parçalar için yeni eşyalar alacaksanız şayet o zaman sadece mobilyacıları ya da ucuzluk dükkanlarını dolaşmayın. Aynı zamanda ikinci el dükkanlarını dolaşmanızı da nasihat ederiz. Bunun sebebi gerçek hoş parçaların buralarda karşınıza çıkacağındandır. Bununla birlikte yaşlı tanıdıklarınızın konutlarına gidebilir ve onlarda bulabileceğiniz bu parçaları da onlardan satın alabilirsiniz. Retro stil çok daha önceki bir yarıyılda olmadığından bulmanız daha basit olacaktır.

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro oturma odası dekorasyonu için bırakılmaz parçanız natürel ki kahve sehpası. Kahve sehpası oldukça ehemmiyetlidir. Bunun sebebi retro bir tasarımı olan odaya girildikten sonra ilk evvel duvarlar fark edilir. Üçlü büyük koltuğun arda pek çok değişik tablo ve çerçeveli fotoğraf asılmıştır. Ardından koltuklar gözlere takılır. Koltuğun rengi odanın en can akdikeni kısmı olmalıdır. Koltuk rengini bu surattan hoş seçmelisiniz. Şayet kahve sehpası kullanmazsanız yalnızca orada olan bir koltuk ekibi göreceksiniz. Bu surattan koltukların ardından gözlere bakmak için bir eşya göstermeniz oldukça ehemmiyetlidir. Ancak bu biçimde o koltuklarınızın görüntüsünü bitirebilirsiniz. Retro bir kahve sehpası bulmadan evvel odanıza uygun fotoğraflar da bulmanız oldukça ehemmiyetlidir. Özellikle Audrey Hepurn gibi o yarıyılın Amerikan hoşlarının posterlerini bulabilirseniz duvarınıza asabilirsiniz. Daha çok yerli bir çizginiz olmasını istiyorsanız o zaman Türkan Şoray ya da Gülşen Bubikoğlu gibi oyuncularımızın posterlerini kullanabilirsiniz. Bunlar haricinde taslak gibi görselleri de duvarınızda bulundurmak isteyebilirsiniz. Böylece oldukça güzel bir duvar elde edeceksiniz. Görsellerimizde gördüğünüz gibi iki parçalı bisiklet gibi şeyleri de kullanabilirsiniz. Birbirinden değişik ve bağımsız pek çok fotoğrafı bir araya getirip bunu duvarınıza asabileceğiniz gibi hemen hemen hepsinin taslaklardan oluştuğu bir duvar da oluşturabilirsiniz. Bu duvarın oldukça dikkat toplaması ehemmiyetlidir. Zira retro odaların esas ve en keskin özelliği bu duvar olacaktır.

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odasında Bulunması Gereken Ufak Dekorasyon Parçaları

Retro bir oda yaptığınız için olmazsa olmazlarınızdan bir tanesi natürel ki vazolar. Bugün dahi pek çok değişik retro vazo satılmaktadır. Ancak bizim en gözde retro vazo modelimiz natürel ki o sarı olan vazo modelidir. Retro odalar genellikle sıcak renklerle döşenirler. Misalin bir odanın kırmızı ve turuncu renkleriyle hazırlandığını görmek retro tarzında sıklıkla karşılaşılan bir gidişattır. O sıcaklığı da sarı vazo gibi dikkat toplayan ve insana pozitif duygular yayan vazolarla sağlayabilirsiniz. Bu vazolara birbirinden değişik çiçekler koyabileceğiniz gibi boş vazgeçseniz dahi yeniden oldukça ziynetli görünecektir. Retro oturma odasının esas iki unsurundan birisi ise natürel ki berjer. Berjer olmayan bir retro oturma odası beceriksiz kalacaktır. Berjerin renklerini büyük koltuğunuza göre seçmeniz gerekmektedir. Büyük koltuğunuzla berjer koltuğunuzun değişik renklerde olması daha iyi olacaktır. Berjer koltuğun çok daha koyu ve canlı renklere sahip olması ise odayı daha da sıcak gösterecektir. Öteki unsur ise natürel ki halı. Koltuklar, duvarlar ve genel olarak odanın tamamı şayet koyu renklerdeyse o zaman halınızı sarih renklerde seçmeniz lüzumludur. Halınızı da koyu renklerde seçerseniz odanın enerjisini düşürebilirsiniz. Ancak kırmızı gibi sıcak renklerle planladıysanız o zaman halınızı bu etrafa uydurmak isteyebilirsiniz. Retro stiline uygun pek çok değişik halı bulunmaktadır.

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Retro Oturma Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın