Renkli Saksı Modelleri

Günümüzde insanlar konutlarında çiçek ve değişik nebat yetiştirme mevzusunda oldukça dikkatlidir. Aynı zamanda nebatları yetiştirirken saksıya da lüzum dinlerler. Bu sebeple konutun içinde bakacakları çiçekler için konuta uygun süsleyici renkli saksılar kullanmak isterler. Renkli saksı modelleri oldukça fazladır. Fakat renkli saksı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Renkli saksı seçerken şayet konutun içinde kullanılacaksa, mobilyalara en uygun hoş renklerin seçilmesi süsleyici açıdan oldukça ehemmiyetlidir. Bu sayede seçilen ve kullanılacak olan saksılar konutun dekorasyonunda negatif bir şey oluşturmayacaktır. Şayet renkli saksıları bahçenizde ya da balkonunuzda kullanmak istiyorsanız istediğiniz her rengi kullanabilirsiniz.

Renkli Saksılar Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda herkes evinde, dükkanında, balkon ve bahçesinde saksı nebatları kullanmaktadır. Kullanılan bu saksılar genel olarak kullanılan etraf ile geçim içinde olmaktadır ve bu saksılara her yerden erişebilirsiniz. Aynı zamanda bazı insanlar kendi isteklerine göre saksılar bulamadıkları için kendileri planlayıp yapmak isterler. Bunun içinde zorunlu olan bazı malzemeler bulunmaktadır. Konutta renkli saksı modelleri yapmak için zorunlu olan malzemeler;

  • Daha Önceki derin bir kap
  • Güçlü bir yapıştırıcı
  • Akrilik boyaisteğe bağlı renkler
  • Boyamak için fırça
  • İsteğe bağlı ziynet malzemeleri
  • Vernik

Renkli saksıyı yaparken seçmiş olduğunuz kabı tanımladığınız renk ve tonları ile dikkatli bir biçimde boyamalısınız. Daha sonra boyanın kurumasını beklemeniz gerekir. Bu bekleme süresi sarih alanda yarım saati bulurken kapalı bir alanda 1 – 2 saati bulmaktadır. Boya kuruduktan hemen sonra almış olduğunuz verniği boyanın üzerine başka bir fırça ile uygulamanız gerekir. Daha sonra üzerine istediğiniz ziynet malzemelerini yapıştırabilirsiniz.

Renkli Saksıların Kullanım Alanları

Çok beğendiğiniz renkli saksı modelleri şayet konutunuzun mobilyaları ile geçim içinde ise kullanmanızda hiçbir mahzur bulunmaz. Aynı zamanda bu renkli saksıları mutfak, balkon, teras, bahçe ve iş yerinizde de kullanmanız olasıdır. Kullanacağınız bu renkli saksılar konulduğu etrafa ayrı bir hava katarken sizlere de enerji katacaktır. Aynı zamanda saksılarınızın içine koyacağınız çiçekler de saksı renkleri ile geçim içinde olursa daha şık ve hoş olacaktır.

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri

Renkli Saksı Modelleri


Bir cevap yazın