Renkli Mutfak Dolapları

Konutunuzun en sık gidilen ve kullanılan odalarından olan mutfak, dekorasyonu ve tasarımlarıyla oldukça değişmektedir. Özellikle renkli mutfaklar beğenen biriyseniz ve bu renkleri kendi mutfağınızda nasıl kullanacağınızı öğrenmiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Renkli mutfak dolapları gösterdiğimiz bu yazımızda oldukça geniş olan galerimiz sayesinde de mutfağınıza renk verecek ve onu canlandıracak mutfak dolaplarını bulmaya bir adım daha atacaksınız. Renkli mutfak dolapları sayesinde mutfağınız diğer konutlardan oldukça değişik ve dikkat çekici olacaktır. Sade mutfak dolaplarından hedeflenenin beyaz, bej ve fil dişi gibi renkler olduğunu anımsatalım. Bu renkler de özellikle minik mutfaklar için kullanılmaktadır. Şayet azıcık daha büyük bir mutfağınız varsa ve azıcık renklendirmek istiyorsanız o zaman renkli dolaplar bütün size göre olacaktır. Hazırsanız başlayalım.

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli mutfak dolapları modellerine bakıldığında görsellerde de göreceğiniz gibi hemen dikkati sürükleyen modeller arasında hardal rengi mutfak dolapları bulunmaktadır. Bu rengi özellikle retro mutfak yapmak isteyenler için öneri ediyoruz. Mermeri siyah, kapak rengi ise hardal olan bu mutfak dolapları oldukça güzel ve retro bir hava yaratmaktadır. Ancak üst dolap olarak hardal rengi seçim edilmemiştir. Bunun sebebi geçim sağlansın diye hardal ya da siyah yapıldığında odayı çok fazla boğacak ve mutfakta istemediğiniz bir görüntü oluşturacağındandır. Hardal rengi sarih bir renk olduğu için minik mutfağınız varsa öneri ederiz. Ayrıca siyah mermerleri siz de seçim ederek oldukça şık bir görüntü elde edeceksiniz. İkinci rengimiz ise natürel ki pembe. Pembe rengi oldukça yumuşak ve romantik bir renktir. Bu surattan mutfak dekorasyonunda oldukça seçim edilir. Ayrıca son yarıyılda pudra rengi gibi pembe tonlarının da popülerliğinin çoğalması sayesinde bu cins dolap renklerinin de oldukça öne çıktığını söylememiz gerek. Pembe renkli mutfak dolapları oldukça güzel ve sevimli görünen mutfak dolapları olmasına rağmen bu rengi beyaz ya da bej gibi sarih renkli mermerle kullanmanız ehemmiyetlidir. Siyah ve pembe güzel olsa da pembe rengini vurgulamak için daha sarih renkler kullanmanız gerekebilir. Ayrıca pembe genellikle sarih bir renk olduğu için minik ve orta boy mutfaklarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Renkli Mutfak Dolapları

Koyu Renkli Mutfak Dolabı

Koyu renkli mutfak dolabı denilince akla elbette hemen koyu kahverengi dolaplar gelmektedirler. Elbette onlar da şahane dolaplardır ancak bizim bugün bahsedeceğimiz renkler dolaysız siyah olanlar. Siyah mutfak dolabı odanızı minik gösterecektir. Bu oldukça ehemmiyetli bir noktadır. Ancak dekorasyonu oldukça basittir. Zira siyah her renkle geçimlidir. İster beyaz ve siyahı kullanarak iki renk kombinasyonu yapın ve pembe gibi bir renk koyarak bu geçimi daha da pekiştirin ister değişik renkleri de kullanarak siyahın merkezde olduğu ancak her renk eşyayı kullanabileceğiniz bir mutfak dekorasyonu hazırlayın. Natürel ki siyah mutfak dolaplarını her yerde kullanmak zorunda değilsiniz. Siyah ve beyaz dolapları beraber karıştırıp kullanabilirsiniz de. Sıradaki koyu renkli mutfak dolabı natürel ki bordo olanlar. Türkiye’de en çok kullanılan mutfak dolabı renklerindendir. Bunun sebebi beyaz renkli dolaplarla karma biçimde kullanıldığında oldukça şahane görünmesidir. Bu surattan şayet siz de bordo renkli mutfak dolabı istiyorsanız ancak mutfağınız minikse o zaman beyaz renklerle birlikte kullanabilirsiniz. Bu sayede olduğundan daha büyük görünen mutfak dolaplarınız olur. Ayrıca bordo dolaplı bir mutfağınız varsa o zaman dekorasyon mevzusunda çok tasa sürüklemeyeceksiniz demektir. Bunun sebebi genellikle beyaz ve gümüş rengi dekorasyon malzemeleri bordo mutfağınızla oldukça geçimli olacak olmasıdır.

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Renkli Mutfak Dolapları

Bir cevap yazın