Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra rengi mutfak dekorasyonu yapmak için tüm mutfağınızı pudra rengine bulamak zorunda değilsiniz. Özellikle dekorasyon mevzusunda bu algıyı çoğu zaman kırmakta zorlanıyoruz. Pudra rengi dekorasyon denildiğinde akla hemen tüm dolapların ve duvarların hatta tabanın dahi pudra varsayılsa da öyle değil. Pudra renginde mutfak dekorasyonu yapmak için bunların hiçbirine lüzumunuz yoktur. Aksine pudra rengine olan alakanızı kaybedersiniz diye mutfak dolapları gibi mutfak mobilyalarını beyaz ya da krem gibi pudra rengi ile geçimli olan renklerden seçmek gerekir. Böylece masa örtüsü, halı ve sandalye minderinin kılıfı gibi basitlikle değiştirebileceğiniz ancak göz önünde olan renkleri pudra renginde seçebilirsiniz. En çok göreceğiniz şey sizin usunuzda o odanın o renk olduğunu düşündürmeye yetecektir.

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra rengi mutfak dekorasyonu yaparken beyaz mutfak dolapları seçim edebilirsiniz. Beyaz mutfak dolapları özellikle minik mutfaklar için şahane olacaktır. Bunun sebebi mutfağınızı daha büyük gösterecek olmasıdır. Beyaz mutfağınızı en az iki renkle daha süslemenizi öneri ederiz. Yazımızdan da emin olacağı gibi bunlardan ilki pudra rengi. Diğer öneri ettiğimiz renk ise natürel ki gri rengidir. Gri, beyaz ve pudra rengi oldukça şahane ve basitlikle dekorasyon malzemelerini bulabileceğiniz renklerdir. Bu renklerle birlikte şahane bir mutfak dekorasyonu yapacağınıza eminiz. Ayrıca bu renk kombinleri son yarıyılların en popüler renk kombinleri arasındadır. Bu surattan bu biçimde bir mutfak dekorasyonu yaparken hiç zorlanmayacaksınız. Pudra rengi sarih bir renk olduğu için gri kullanırken fazla koyu gri seçmemeniz ehemmiyetlidir. Bunun sebebi pudra rengini gölgeleyip kendini ön tasarıya çıkarmasıdır. Pudra rengin özellikle halılarda seçim etmelisiniz. Az evvel de dediğimiz gibi beyaz mutfak dolapları ve sarih renk mermer bir terek sayesinde odada oldukça ışık ve boşluk olacaktır. Bu boşluğu en iyi dolduracak şeylerden birisi ise elbette halıdır. Özellikle halınızın rengini hem gri hem beyaz hem de pudra rengini kapsaması oldukça ehemmiyetlidir. Bu sayede mutfağınızın kalanı ile geçim sağlayacaktır. Halınızın deseni ve tasarımı ise tamamen sizin zevkinize kalmıştır. İster görsellerimizdeki gibi kuşların olduğu bir halı deseni seçim edin ister pötikare gibi karelere bölmüş bir tasarım halıyı seçim edebilirsiniz.

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi ile Kalan Dekorasyon Eşyaları

Bir mutfağı pudra rengi ile yaptığımız için mutfak masasının örtüsü oldukça ehemmiyetli ve natürel ki servisler de öyle. Tam bunları pudra renginde seçmenizi öneriyoruz. Bu sayede mutfağın en ehemmiyetli parçalarından olan masa sayesinde tüm mutfak pudra gibi bir pay kapılabilirsiniz. Şayet masa örtülerini pudra rengi yapmak istemiyorsanız o zaman değişik sandalye modellerini de gördüğünüz gibi pudra rengi yapabilirsiniz. İki biçimde de pudra renginden bunalırsanız mutfağınızdan basitçe arınabilirsiniz. Ancak sandalyelerin kumaşını değiştirmek azıcık daha pahalı olacağından bunu fazla önermeyiz. Natürel ki mutfak vasıta gereçlerini de pudra pembesi seçebilirsiniz. Bu sayede mutfağınız çok değişik renklerde olsa dahi pudra pembesi gibi andırılacaktır. Ayrıca mutfak dekorasyonunda netlikle çiçek kullanmanızı öneriyoruz. Saydam sırça vazo içine pudra rengi çiçekleri koyabilirsiniz. Canlı ya da sahte çiçek olması fark etmeden oldukça güzel görünecektir. Çiçeğinizin ölçüyü natürel ki vazonuzun tasarımına ve büyüklüğüne göre değişecektir. Ayrıca mutfağınız için pembe çiçeklerin oda kokusunu da kullanmalısınız. Bu sayede herkes o çiçeği andıracak ve odaya oldukça tatlı bir koku dağılacaktır. Ayrıca tüm gün yemek yapıldığı ve bir şeyler pişirildiği için bu tatlı çiçek kokusuna en çok mutfağın gereksinim dinlediği de bir hakikattir.

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Pudra Rengi Mutfak Dekorasyonu

Bir cevap yazın