Popüler Yatak Odası Duvar Boyası Renkleri

Çok uzun ve yorucu bir günün ardından herkesin usunda aynı fikir vardır, konuta bir an önce gidip yumuşacık nevresimlerin arasında kendini konforlu yatağına atmak. Ertesi günkü yoğun iş temposuna hazırlanabilmek, yeterince dinlenmiş olmak için tek gereksiniminiz pak, sıhhatli ve devamlı bir uykudur. Ysaldırı odası duvar boyası renkleri en az yatağın konforu, yatak odasının genel dekorasyonu ve mobilyalar kadar önemlidir. Bir çok araştırma bulunduğumuz alanların duvar boyası renklerinin bizim ihtiyaçlarımız ve hislerimiz üzerinde ne denli tesirli olduğunu gösterir. Bu nedenle markaların kendi renkleri vardır. Gıda ve içecek sektöründe çoğunlukla kırmızı ve mavi seçim edilmesinin nedeni açlığı simgelemesi, ortaya çıkarmasıdır. Tıpkı bunun gibi salon ve yatak odalarında kullanılan renkler duygu gidişatını ve ruh halini direk tesirler.

Kendinizi mavinin huzur dolu kollarına vazgeçin

Ysaldırı odası duvar rengi olarak kullanımı en uygun renklerden biri olan mavi, renk kartelasında da en huzur verici renk olarak öğrenilir. Gökyüzünün yansıması gibi görülmesi yönünden tabiat ile geçimli bir renk olduğu için son derece hafifletici, güven vericidir. Özellikle bebek mavisi dediğimiz mavinin açık tonları huzulur ve serinkanlı bir yatak odası için mükemmel seçimdir.

Sarının sıcaklığı ile soğukkanlılaşın

Sarı, mavi renk ve tonlarına göre daha zinde, daha dinç bir renk olarak görülür. Yaz aylarının en hoşlanılan renklerinden olan bu tonu en çok yazlık giysilerde görürüz. Aynı zamanda sarı rengin serinkanlılaştırıcı, dinginleştirici bir tesiri de olduğu unutulmamalıdır. Zinde bir stili olanlar, tabiatı hoşlananlar için sarı renk duvarlar şahane bir yatak odası ambiansı yaratabilir.

Kim hayır diyebilir ki, yeşil!

Tabiatnın ağacın rengi yeşil! Bir çoğuna göre denizden dahi daha dinlendirici olan ağacın, ormanın tabiatın rengi yeşili konutlarımızda her tonu ile kullanabiliriz. Son zamanların en gözde duvar boyası renklerinden biri olan buz mavisi, yeşilin değişik bir tonudur. Her ne kadar adı buz mavisi olarak geçse de gerçeğinde mükemmel bir yatak odası duvar boyası rengi olan yeşilin tonudur.  Ysaldırı odası renkleri mevzusunda değişik bilgiler için yatak odası renk kombinasyonu yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın