Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik malzemeler nasıl boyanır? Plastik malzemelerin nasıl boyanabileceği ile alakalı bilgilere geçmeden evvel farklı plastiklerden bahsetmek gerekiyor. Değişik plastik cinsleri vardır. Dolayısıyla bazen bu uygulamalar, plastiğin cinsine göre değişebilir. Ayrıca plastik malzemeleri boyama uygulaması yaparken sert ve yumuşak plastik çeşitlerine uygun olan boyaların seçilmesi gerekmektedir. Yumuşak bir plastiğin elastik olan yapısına uygun olan elastik bir cins boya seçilmeliyken sert bir plastik mahsul için azıcık daha sert yapıda bir boya seçim edilmelidir. Plastik malzemeler nasıl boyanır? Plastik mahsulleri boyama operasyonu uygularken süsleyici bir eşya olup olmadığı veya devamlı bir kullanımı olup olmadığı gibi faktörler ehemmiyetlidir. Kullanım alanına ve emeline uygun olarak, elbette bir de plastiğin cinsine uygun şekilde boya seçimi yapılması gerekiyor.

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır – Hangi Boyalar Kullanılabilir?

Plastik malzemeler nasıl boyanır – Hangi boyalar kullanılabilir? Plastik mahsullerinizi boyama operasyonundan geçirmek istiyorsanız yapı marketleri ziyaret etmenizi öneririz. Şayet imkân varsa bir yapı market bulmalı ve bu mağazalardan plastik mahsulleri boyayabilmeniz için özel olarak planlanmış olan plastik boyalarından almalısınız. Özel üretilmiş bu plastik boyalar, elinizdeki plastik malzeme ile çok daha iyi bir biçimde bütünleşebilir; aynı zamanda plastik üzerinde de bu sayede rastgele bir esneme gidişatı alana gelse de çatlama oluşmaz. Olduğunuz bölgede rastgele bir plastik boyama emelli satılan özel plastik boya mahsullerinden bulamadıysanız, size boyama operasyonu için önerebileceğimiz şu boya cinslerini de seçim edebilirsiniz: Sprey boya, plastik yağlı boya, genel emelli akrilik boya, sentetik boyalar…

Sprey Boya Kullanarak Plastik Mahsul Boyama

Sprey boya kullanarak plastik mahsul boyama usulünü seçim edebilirsiniz. Aynı zamanda bu usul, basit bir uygulama sunması açısından da pek çok şahıs tarafından seçim edilen bir usuldür. Akrilik ve sentetik sprey boyalar seçim edebilir, bunlardan bir tanesi ile sprey boyama usulünü hakikatleştirebilirsiniz. Sprey boya ile bir plastik mahsulü boyama yapacağınızda özel plastik boyama spreylerini seçim ediniz. Şayet sanal veya yapı marketlerde bu mahsulü bulamadıysanız o zaman sentetik ya da akrilik spreyleri de bu harekât için kullanmanız olasıdır. Plastik eşyayı uygunsa konutun içinde boyama yapabilirsiniz. Ama şayet çıkarmaya uygun bir eşya ise dışarda boyama harekâtını asıllaştırmanız daha uygun olacaktır. Bu harekât için yelsiz olan bir günü seçim ediniz. Rüzgâr varsa o zaman arkanıza alıp öyle başlayınız. Ayrıca belirli gözetici olan bir maske kullanmalısınız. Özellikle kapalı alanda boyama operasyonu yaparken maske takmadan yapmamanız şiddetle öneri edilir. Sprey boyanızın harekât yapacağınız eşya dışında rastgele bir alana atlamaması ismine öteki kısımları ince olan bir naylon kullanıp bunu kâğıt bantlar ile bantlayınız ve kapatınız. Ayrıca sprey boyanızı vasati 25 ila 30 santimetre kadar bir mesafeden uygulayınız; bu operasyonu ince katlar şeklinde yapınız. Kolunuz ise devamlı olarak sağa ve sola hareket halinde olsun; bu sayede aynı bölgede boya aşırılığı oluşmasına ve birikmesine mani olmuş olursunuz. Bir bölge üzerinde aşırıca birikmiş boya olursa o zaman boyayı zımparalamanız ve baştan başlamanız gerekecektir. Mahsulünüzü ilk kat boyama harekâtını bitirdikten sonra ikinci kat ile boyamalısınız. İkinci kat olarak sıktığınız sprey boyayı ise ilk katı sürmenizden asgari 15-20 dakika sonrasında ters istikamette olacak biçimde yapınız.

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Plastik Malzemeler Nasıl Boyanır?

Bir cevap yazın