Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen yapışıkları nasıl çıkar? Bu suale yanıt arayanlar eminiz olmuştur. Zira üzerinde “sökün” biçiminde bir ibare yer almasına karşın ne yazık ki; inşaat sırasında çoğu zaman gözden kaçan ya da kaçırılan bir ayrıntıdır bu… Genelde yeni binalarda üzeri yaftalı pencereler ile karşılaşabilirsiniz. Pimapen yapışıkları nasıl çıkar? Yeni yapılmış olan bu binalarda bulunan pencere doğramaları, aliminyum ya da süsleyici plastik doğramalar ile oluşturulmaktadır. Bu doğramalar, millet arasında “pimapen” şeklini adlandırılır. Pimapenlerin üstünde gözetici olan bantlar vardır. Bu bantlar ise doğrama kısımlarını inşaatın sürdüğü zaman içerisinde sıva, toz, kireç ve boya gibi cinsli dış faktörlere karşı gözetmek için üzerinde vazgeçilmektedir.

Pimapen Yapışıkları Nasıl Çıkar – Usulleri Nelerdir?

Pimapen yapışıkları nasıl çıkar – usulleri nelerdir? İnşaatın ya da tadilat harekâtlarının bittiği safhada bu gözetici olan bantların gerçeğinde sökülmesi gerekmektedir. Hatta bantların üstünde dahi “kurulum sonrasında sökünüz” biçiminde ibare yer almaktadır. Ancak bu mevzuda ne yazık ki; pek çok inşaat işletmesi çalışanları duyarsız davranıyor. Gelecek olan konut sahiplerine de mesele yaratmış oluyor. Pimapen üzerinde bulunan gözetici bantlar şayet uzun bir zaman kalırsa daha fazla güneş sıcağı alacağından ya da daha soğuk şartlara maruz kalacağından dolayı çok daha yapışmış bir hâl alır. Dolayısıyla sökülmesi de bir o kadar güçleşir. Konutunuzun, iş yeri ya da büronuzun kurumuş olan pimapen bantları bulunuyor ise sökebilmek emeliyle şu usulleri kullanabilirsiniz:

  • Isı Silahı İle Bant Çıkarma
  • Purteks Pimapen Bant Sökücü İle Bant Çıkarma
  • Bulaşık Süngeri İle Bant Çıkarma

Isı Silahı İle Bant Çıkarma

Isı silahı ile bant çıkarma usulü ile alakalı olarak bu makinanın vasati 600 ila 650 derecede bir sıcaklık üfleyebilen cinste bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Bu ısı silahları sayesinde yapışmış biçimde duran bantları çıkarabilirsiniz. Ancak kullanım esnasında çok yakın mesafeden kullanmamalı ama yüzeye gelecek biçimde makinayı yakalamalısınız. Ağzı apaçık olan bir aparat takviyeyi sayesinde bu ısınmış olan bantlar da yavaş bir şekilde kalkacak ve siz de sürükleyip çıkarabileceksiniz. Isı silahı oldukça yüksek bir ısı ürettiği için yüzeye oldukça yakın mesafeden yakalamanız doğru olmaz. Doğramayı böyle bir gidişatta yakabilirsiniz ve bu surattan boyasına bir hasar gelmesine neden olabilirsiniz.

Purteks Pimapen Bant Sökücü İle Bant Çıkarma

Purteks pimapen bant sökücü ile bant çıkarma usulü de oldukça tesirli usullerden biridir. Bu bant sökücü jel sayesinde arınma yapabilirsiniz. Bu mahsulü bir tane boya fırçası kullanarak bantların üstüne bir katman alana getirecek şekilde sürmelisiniz. 10-15 dakika kadar bir vakit beklemenizin ardından bantın bozulup çıktığını gözlemleyebilirsiniz. Bu esnada bir bıçak takviyeyi sayesinde ucunu kaldırabilir ve kurumuş olan pimapen bantlarını yavaş bir şekilde çıkarabilirsiniz. Ancak bu operasyonu reelleştirirken netlikle eldiven kullanmalısınız. Bu bir kimyevi yakıcıdır, cildinize ve elinize değdirmeyiniz.

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Pimapen Yapışkanları Nasıl Çıkar?

Bir cevap yazın