Permakültür Bahçeleri Modelleri Nelerdir?

Permakültür bahçeleri nasıl yapılır, binalarda da mevcut mudur gibi sualleri merak ediyorsanız o vakit doğru yerdesiniz! Permakültür bahçeleri nedir diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Permakültür tarımcılık kendiliğinden yeten tarımcılıktır. Toprağına ve mevsimine göre değişik nebatlar yetiştirilmektedir. Bu sayede uygun meyve ve sebzeler karma şekilde yetiştirilip oldukça kolay bir şekilde bakımı sağlanmaktadır. Permakültür tarım için kocaman bahçeye ihtiyaç duymazsınız. Küçük bahçeler de işinizi görür. Hem de bahçeniz yoksa dahi balkonunuzda permakültür tarım yapabilirsiniz. Bunu görsellerimizdeki gibi kolaylıkla yapabilirsiniz. İster yeni saksılar kullanabilir isterseniz ise yoğurt kapları ile rahatça balkonunuzda ekime başlayabilirsiniz. Permakültür tarımın oldukça fazla artısı bulunmaktadır. Bundan siz de yararlanmak istiyorsanız o vakit hemen başlayalım.

Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır?

Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır?

Permakültür bahçeleri nasıl yapılır merak ediyorsanız o zaman hemen devam edelim! Perma kültür bahçeleri oldukça hoş görünüm sağlamaktadır. Şayet bu bahçeyi ciddi bir tarım yeri olarak değerlendirmek istiyorsanız o zaman yuvarlak veyahut oval bir alanda tarım yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede nebatlar birbirlerine yakın olacak şekilde alandan tasarruf edilebilmektedir. Permakültür bahçecilikte farklı nebatları kullanmak oldukça ehemmiyetlidir. Bu yüzden daha çok bir uzmandan yardım alarak bahçenize ne ekebileceğinizi seçebilirsiniz. Permakültür tarım yapacaksanız o zaman en sık kullanılan yemeklik nebatları de ekebilirsiniz. Mesela patlıcan ve domates gibi sebzeleri birlikte ekebilir ve oldukça güzel sonuçlar ele geçirebilirsiniz.

Permakültür bahçeleri yapacaksanız o zaman pek çok farklı nebatı de kullanmanız gereklidir. Sözgelişi sadece az önce saydığımız sebzeleri değil bu arada tıbbi olarak kullanılabilecek nebatları de ekmelisiniz. Ayrı olarak yaban hayatı için çiçekleri de bolca kullanmanızı tavsiye ederiz. Bütün bunların iç içe büyümesi oldukça iyi hissettirecektir. Permakültür bahçeleri yapacaksanız bunu az önce de dediğimiz gibi kendi hanenizde de yapabilirsiniz. Mesela bir masa koyabilir ve masanın üzerine görseldeki gibi kıvırcık yetiştirebilirsiniz. Masanın altında ise daha çok karanlığı seven nebatları yetiştirebilirsiniz. Ayrı olarak masanın çevreninde büyüklü küçüklü çiçekleri de görmekteyiz. Kendinize sulamak için düz bir alan bırakmanız yeterli olacaktır. Kalan zamanınızda ise onların büyümesini izleyebilirsiniz.

Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır? Permakültür Bahçeleri Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın