Özel Tasarım Mutfak Örnekleri

Mutfaklar, konutun yalnızca yemek pişirilen alanları olmaktan çıktı. Artık o da öbür odalar gibi hatta salon ve oturma odası kadar baş kahraman vaziyetinde. Ayrı bir oda olduğu halde içerisinde çok fazla zaman geçkocamanlan mutfak tasarımları çağdaş dekorasyonda yerini sağlamlaştırırken açık mutfaklardan veya ülkemizdeki deyimi ile Amerikan mutfaklardan hiç bahsetmiyoruz dahi. Amerikan mutfaklar hakikatinde orijinalinde başka bir deyişle kendi ülkesinde bizim burada kullandığımız bir yapıya sahip değil. Yani çoğunda mutfakla salon veya oturma odası yan yana. Aralarında bağlantıyı basitleştiren geniş bir pencere ya da duvar bulunuyor. Özellikle salonun yemek odası kısmına geçişi basitleştiren bir kapı ve servisi yapmanızı sağlayan pencere bulunuyor. Bunun dışında bizim ülkemizdeki gibi salonun tamamen bir kısmını kaplayan bir yapı bulunmuyor. Bizim ülkemizdeki mutfak stili daha çok açık mutfak stili desek doğru olur. Kişiye özel tasarım mutfak örneklerinin giderek çoğaldığı çağdaş mutfak tasarımlarında da hem bu açık mutfak hem de amerikan stili mutfaklar bir araya getiriliyor.

Çağdaş mutfak tasarımları ve kullanımları

Yemek yapmayı beğenen, mutfakta bol bol müddet geçiren, beğendikleri ile uzun yemek pişirme sohbetleri yapanlar için geniş iri tezgahlı çağdaş mutfak tasarımları karşımıza çıkıyor. Bu mutfaklar genelde büyük konutu ve mutfak alanı olanlar için uygun. Şayet konutunuz da size özel planlanıyorsa odaların büyüklüğünü gereksiniminize göre tanımlayabilirsiniz. Yani mutfağınızı salonunuzdan çok daha büyük planlayabilirsiniz. İsme mutfak tasarımlarının geniş ve konforlu tezhahlarını bu stil konforlu özel mutfaklarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Balkonlu mutfaklar ve dayanılmaz albenisi

Konutun öbür kısımlarını öğrenmeyiz ama mutfakların netlikle balkonu olmalı. Bahçesi varsa zati ona diyecek bir şey yok, en güzeli ama bahçe yoksa en azından balkonlar olmalı. Yemek kokusunun çıkacağı iri pencereler ve kapılar açılabilmeli, masa sandalye atılan bu balkonlar iri bir sırça duvar ile bitirilip balkona çok daha rahat bir hava verebilir. Özel tasarım mutfaklarda balkon kısımlarına uzanan, balkonda oturmayı konforlu hale getiren yapılar vardır. Değişik örneklerini galerimizde görebileceğiniz bu mutfakları mahallî hazır mutfak tasarımcılarında dahi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir