Özel Dolap Tasarımı Yapımı

İyi düşünülmüş dolap tasarımı işlevselliği arttırır. Bu  müşterinize bir dolapla bütün eşyalarını sığdırabilme hissiyatı uyandırır.

Bir tasarımcı  bir dolap organizatörü olması,  aşağıdaki 5 adımla size rehberlik edecek ve sonunda özel bir dolap tasarımcısı olabileceksiniz.

1) Çok Soru Sor

Müşteriniz zaten hayallerindeki dolap neyi hakkında fikirleri vardır. Full dikkat gibi bakmak gibi, bu yüzden  her zaman kendi fikir paylaşımı dahil ederek başlayın . Biz onların hoşlandığı veya hoşlanmadığı anlamaya yardımcı oluruz. Buna ek olarak , tasarım  düzeni hakkında konuşma akışını teşvik etmek için sıraya dizilmiş sorular, genişletilebilecek başka bir harika alandır. İşte dikkate alınması gereken bazı sorular  :  

 • Mevcut alanınızla ilgili neyi sevmiyorsunuz?  
 • Mekana mevsimlere göre kıyafet getiriyor musunuz?  
 • Alandaki tüm envanter mi yoksa  daha fazlası mı ekleniyor ?  
 • Olağandışı depolama ihtiyaçları var mı? Örneğin Suite vakaları.
 • Koltuk mu istiyorlar? Ada mı istiyorlar  ?  
 • Bir kişinin alanı mı olacak?  
 • Giysileri katlamayı veya asmayı seviyorlar  mı?  
 • Ne kadar uzun süre asılı kalmaları gerekiyor ?  
 • Çekmecelere ihtiyaçları var mı? Sürgülü  Sepetler? Engeller mi? Takı Ekleri? Ayakkabı ve çantalar için yer mi?  

Bu aşama  son derece  değerlidir çünkü derinlere iniyorsunuz ve doğrudan kaynaktan bilgi alıyorsunuz, bu da etkili bir  özel dolap  tasarımı planlamanıza yardımcı olacak.

2) Engellerinizi Ölçün

Bir dolap tıkanıklığı olacak, tasarım düzeninde engel ve sırasında olası sorunlara neden olacağını tespit etmelisiniz. Bunları listeleyip çözmeniz gerekmektedir. 

Aşağıdakiler yaygın engellerdir:  

 • Kapı salıncak içeri mi dışarı mı?  
 • Kapı açma  genişliği ve yüksekliği 
 • Tavan yüksekliği 
 • Süpürgelik yüksekliği 
 • Pencereler) 
 • Tarama Alanı 
 • Aydınlatma 
 • Çıkış(lar) 
 • Işık Anahtarları 
 • Hava boşluğu) 
 • Isıtma Havalandırma(lar)ı 
 • Elektrik paneli 

Bu öğeler kalıcı sorunlardır bu yüzden onları dikkate alalım. İki kez ölçün, bir kez kesin! Ben bu kurala göre yaşıyorum. Yakalamak için emin olun  boyut (Uzunluk x Genişlik x Yükseklik).

3) Envanter, Envanter ve Daha Fazla Envanter

Envanter dolaptakileri üzerinde çok büyük etkisi vardır size alan için tasarım verir. Her şeyi hesaba katın !  

Düzenli Ön klozet için karşılaştığım aşağıdaki öğeleri Usta Closet, Yedek Yatak Klozet, Çocuk Klozet ve ders arasında: çapalar  ve çizme ,  kule raf standart dolap ayakkabılar için raflarına size kadar verebilirsiniz. Kısa ve orta boy asılı ürünler için ne kadar alana ihtiyaç duydukları bilinmelidir. Daha fazlasını tasarlayabilmeniz için şu anda alanlarında ne kadar bulunduğunu ölçmek en iyisidir. Toplam genişliği için istenen Ong  saat Anging  i , tems  standart geniş” 24” 18'dir.   

Envanter sürdürenler için dikkat bir ihtiyaç birçok raflarda vardır. Bir  tipik  dolap  kule size yüksekliği, 12” kabaca aralıklı 6 kabinleri verebilir.   

Unutmayın, yaratıcılıkta sınır tanımamalısınız. Aşağıda, yinelenen envanter kalemleri için bazı temel boyutlar yer almaktadır  :  

Ayakkabılar - Kısa ayakkabılar için tasarım yaparken raf başına yükseklik olarak 6 ”ila 8” inç ve uzun çizmeler için 15 ”ila 20” inç boşluk bırakın. Tipik bir 14” inç derinlik x 18” inç genişliğinde raf  olabilir  h eski kadar  ayakkabı 2 çifti ve 24” inç genişliğinde rahat bir şekilde 3 çift depolayabilir. 

Uzun Asılı - Çubuk tipik olarak, ekstra depolama  alanı için üzerinde bir veya iki bölme ile, yerden 65 "ila 75" inç arasında yerleştirilir . 

Katlanmış Öğeler - Kazaklar  ve kot pantolonlar için yeterli alana sahip olmak için kulenizin genişliği 14 inç derinliğinde 15 ”ila 18” arasında olmalıdır . 

Atkı, Şapka, Eldiven vb. – Bunun gibi daha küçük eşyalar için ya sürgülü krom sepet ve ya da standart çekmeceli kutu kullanmanızı öneririm. 

Çocuk  Giysileri – Daha küçük giysilerle uğraşıyorsunuz . Ben n  çocuk  dolap ,  üçlü çubuk tasarımı çok yaygındır. Gibi  çocuk  büyüdükçe bu boşluk büyüyen çocuğun ihtiyaçlarına bağlı olarak, iki çubuk veya tek çubuk kurulum içine değiştirilebilir. Çubuklar yerden 28”, 56” ve 80” olacak şekilde yerleştirilmelidir.  

4) Bir Dolap Uzmanı Gibi Tasarlayın

 Kullanılan standart endüstri ölçümleri  herhangi bir açık konsept klozet sistemi oluşturmaktır. Boyutlarda 14” 84” genel bir yükseklikte bulunmaktadır.

Derinlik, eşyaların raflarda rahatça katlanmasını sağlar. T o yüksekliği (üst çubuğun standart iki çubuk tasarımı sağlar  80” ° de  ve alt çubuğun  40” yüksekliği yere kadar ) .  

Ayrıca,  çoğu dolabın yaptığı tipik 96” tavan yüksekliğine sahipseniz , ekstra depolama öğeleri (daha küçük kutular, kutular, vb.) için 12” açık  bir üst raf alanı bırakır.   

Bir  24” inç  duvar  derinliği çalışma alanı olduğu için gerekli olan herhangi bir dolaba bir tek tasarım duvar olacaktır.

Bir ana Dolaba sen hep 28” ikinci tasarım duvar başlaması gerektiğini çoklu tasarım duvarları söz konusu olduğunda çok Unutma, olaya daha fazla alan - 30”  mesafe  uzakta ilk tasarım duvardan.

Giysi asmak için bu kadarı yeterlidir  24” inc. 

5) Favori Renginizi Seçin

Herkesin standart bir rengi vardır. En çok sevdiği en çok beğendiği... Fakat renk seçiminde bir diğer önemli nokta mobilyalara uyumdur. Hem mobilyalara uyan, hem de trendlere uyan renk modellerinden devam etmelisiniz.

Özel Dolap Tasarımı YapımıÖzel Dolap Tasarımı YapımıÖzel Dolap Tasarımı YapımıÖzel Dolap Tasarımı Yapımı

Bir cevap yazın