Oturma Odası Yerleşimi

Oturma odası hemen hemen konutunuzda en çok zaman geçirdiğiniz yerlerden birisidir. İşten veya dolaşmadan konuta geldiğiniz zaman ayaklarınızı uzatıp gevşemek istersiniz. Bu rahatlık ve çağdaşlık açısından oturma odası meskeni yapılması son derece ehemmiyetlidir. Rahatlığınızı bozmadan çağdaş bir hava yaratmak sizin elinizdedir.

Doğru Oturma Odası Meskeni Nasıl Olmalı?


Doğru oturma odası meskeni çok ehemmiyetlidir. Öğreniyorsunuz ki renklerin de biz insanlar üzerindeki tesiri psikolojik açıdan oldukça ehemmiyetlidir. Renkleri bizi sıkmaması açısından sarih seçim etmeliyiz.  İstediğiniz zaman dinlenmek için ayaklarınızı uzatıp kafanızı dinleyebileceğiniz soğukkanlı ve rahat bir etraf olmalıdır. Alanı küçültmek yerini daha geniş ve büyük bir alan elde etmek ehemmiyetlidir. Büyük eşyalara yer vermeyip, çok eşyayla salonu doldurmayıp doğru tercihler yapmak gerekir. Bunun için netlikle büyük eşyalardan uzak durup minik eşyalar seçim etmelisiniz. Bu size daha geniş bir alan sağlayacaktır. Koltuk tercihinde rahat olmasına itina göstermelisiniz. Rahat olan bir oturma grubu alıp TV’yi bütün karşınıza koyabilirsiniz. Çekyatın artta yemek masası veya minik çekyatlar seçim edebilirsiniz. Berjer seçimi yaparsanız ikili koltuk arasına sehpa koyup harikulade bir oturma köşesi yapabilirsiniz. Konutta eşiniz ile beraber bu köşede oldukça neşe yapabilir rahat civarın tadını çıkabailirsiniz. Zeminin rengini kafanızda planladığınız dekorasyona göre seçim etmelisiniz. Zemin tercihi yaparken ehemmiyetli noktalardan biri de niteliğidir. Zemin tercihi yaptıktan sonra duvar boyasını seçmeniz gerekir. Etrafa ve mobilyalara uygun sarih tonlarda renkler seçmelisiniz. Rengin ışıkla birleştiği görüntüyü de görün iyice içinize sindikten sonra karar verin. Böylece oturma odanızda en rahat biçimde oturup zaman geçireceksiniz. Bu size banal üstü bir neşe ve huzur verecektir.

Oturma Odası Mesken Fikirleri


Öncelikle oturma odası meskeni için bir ekip şeylere karar vermeniz gerekmektedir. Bunlar; 1 Kafanızda minimal bir dekorasyon tanımlamalısınız: Minimal dekorasyonlar günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Günümüzde çokça seçim edilen bu minimal tasarımlar oldukça şık bir görüntü vermektedir.
2 Televizyon yerini doğru yere koymalısınız: Koltuğunuza uzanıp kumandayı elinize aldığınız zaman televizyonun uzak veya yakın olması sizi rahatsız edebilir bu nedenle televizyonu en doğru yere koymanız çok daha iyi olacaktır.
3 Kitaplık veya televizyon birimi seçmelisiniz: Kitaplık veya TV birimini beraber kullanmak çirkin bir görüntü ve kalabalık bir etraf yaratabilir. Bu nedenle ikisinden birini seçip etrafa ona göre dekorasyon yapmanız gerekir.
4 Oturma odanız minikse ayna kullanmalısınız: Oturma odanız minikse ayna kullanın ve alanı daha rahat gösterin. Bu civarın genişlemesi açısından oldukça verimli olacaktır.
5 Yeterli ışık kullanmalısınız: Yeterli ışık kullanımı son derece ehemmiyetlidir. Aksesuar olarak asma ışıklar seçim edebilirsiniz bu da konutunuza oldukça hoş bir görünüm verecektir. Bu yazımızda sizlere nasıl oturma odası dekorasyonu yapılması gerektiğini anlatmak istedik. Umarım dayanakçı olmuşuzdur.

Oturma Odası Yerleşimi

Oturma Odası Yerleşimi

Oturma Odası Yerleşimi

Oturma Odası Yerleşimi

Oturma Odası Yerleşimi

Oturma Odası Yerleşimi

Oturma Odası Yerleşimi

Oturma Odası Yerleşimi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir