Oturma Odası Stor Perde Modelleri

Salon ve oturma odası dekorasyonunda değişik mekanizmalara sahip perde modelleri bulunur. Bunların başında da stor perdeler kazanç. Oturma odası stor perde modelleri ile salon perdeleri ya da mutfak perdeleri birbirinden değişiktir. Bu değişiklikler hem biçim, hem mekanizma hem de renk ve desen bakımındandır. Salon dekorasyonunda daha ağır ve banal renkler kullanılırken oturma odası dekorlarında azıcık daha hafif renk tonları kullanılır.

Çdenk çdenk stor perdeler, stor ve zebra perdeler

Büro dekorasyonları ile yaşamımıza giren stor perdeleri zebra ismi ile adlandırılan fakrlı perdeler takip etti. Zebra perdeler, reelinde stor perdenin değişik bir stilidir denebilir. Yatay çizgiler içerisindeki kalın hatlar arasında değişik renklerin olduğu perdelere zebra perde sınıyor. Mutfaktan salona tüm alanlar için özel olarak bulabileceğiniz bu perdeler genelde desensiz tek renk olarak satılıyor. Zebra perdelerin kullanım biçimleri basmakalıp stor perdeye göre azıcıkçık değişik. Stor perdeleri kalın kumaş perdeler ile de kullanabilirken zebra perdeleri tek başına hiç bir perde ilave etmeden kullanmak daha uygun oluyor.

Stilinizi yaratın, fransız tül perde modelleri ve stor perdeler

Büyük düğün salonlarında kullanılması ile yaygınlaşmaya başlayan bu stil perde kullanımı artık konutların da esas dekorasyon stillerinden biri haline geldi. Ağır fransız tüllerinden hazırlanan kalın ve büyük tül perdeler odanın gerçek perdesi olarak konumlanıyor. Arka tarafına tek renk stor perde yerleştiriliyor. Bu dantelli ya da tamamen güpürden hazırlanmış tül perdeler kendini o kadar iyi gösteriyor ki tek renk sade bir stor perde bu alan için gayet yeterli oluyor. Kruvaze stili yerleştirebileceğiniz bu tül perdeleri manuel olarak ip ile de bağlayabilirsiniz.

Balkonlu oturma odalarına, jaluzi perdeler

Oturma odanızda balkon varsa ve bu balkon içeriye ışık gelmesini yasaklıyorsa bu vaziyeti çözmek gerekir. Oturma odası perde modelleri seçimi yaparken balkonu için de en kullanışlı perdeyi seçmek gerekiyor. Öncelikle balkonunuzun panjursuz ve iri pencereli olması ile işe başlayabilirsiniz. Ardından bu alanda büyük ve kalın perdeler yerine içeri yeterince ışık girmesini sağlayan ama netlikle içeriyi göstermeyen şık jaluzi perdeleri kullanabilirsiniz. Akşamları da açık vazgeçebileceğiniz bu perdeler konutunuzun balkonunu da daha şık gösterecektir.

Bir cevap yazın