Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2022

Ev içerisinde günü yorgunluğunu attığınız alanlar olan oturma odanızdan sıkıldınız mı.O zaman sizler için hazırladığımız Oturma odası dekorasyon fikirleri ile harika önerilere sahip olabilir ve oturma odanızı baştan yaratabilirsiniz.

Salonlar bir evin en önemli odalarından biridir. En çok vakit geçirilen salon ve oturma odalarının dekorasyonları, rahat ve huzurlu olmalıdır. Son yıllarda özellikle istanbul da yapılan evlerin salonları genellikle küçüktür ancak bu salonlar kullanışlı hale getirmek için birkaç püf noktası uygulanabilir.

2022 Oturma odası dekorasyon fikirleri ve ipuçları

  • Yer zemini ile duvarlar ve tavanların kesinlikle açık renk olması gerekir. Ayrıca bu yerlerin motifsiz ve sade tasarıma sahip olması önemlidir.
  • Eğer oturma odasında yemek alanına sahipseniz masasının boyutlarının küçük olmasına dikkat etmelisiniz. İstenildiğinde katlanıp açılabilen modeller, kalabalık misafir ağırlarken işiniz oldukça kolaylaştırabilir. Ayrıca bu masa duvara dayalı olmalıdır.
  • Halı seçiminiz ise mobilyalarınıza uygun ve açık renkte olmalıdır.
  • Salonlarda çok fazla büyük eşya tercih edilmemelidir. Kalabalık olmaması ve kullanabileceğiniz alanların olması, salon dekorasyonu için büyük önem taşır. Bu nedenle salonunuz için küçük ve kullanışlı bir köşe takımı alabilir, yanına bir puf atabilir ve gayet şık bir ortam elde edebilirsiniz.
  • Hem nişler hem raflar hem de yemek masalarının bulunduğu yere küçük spot ışıklar ya da led lambalar tercih edebilirsiniz.
  • Aynalar, bulunduğu ortamı büyük gösterdiği için boş bir duvara boy aynası yaptırarak, salonlarınıza genişlik havası katabilirsiniz.
  • Salonlarınıza seçeceğiniz perdeleriniz de şık ve sade olmalıdır. Yine 2022 modasında sadelik ön planda olduğu için perdeleri de motifsiz olarak seçmelisiniz.
  • Gümüşlük ve konsollar yerine daha ferah bir ortam elde etmek için duvara bir niş yaptırabilir ve televizyonunuzu içine saklayabilirsiniz. Yine televizyonun yan taraflarına küçük ve dekoratif raflar yaptırabilir ve buralara kitaplar ve çeşitli süs eşyaları koyabilirsiniz.
  • 2022 salon dekorasyonunda büyük ve gösterişli avizeler yerine küçük ve kısa bir avize seçilmelidir. Büyük avizeler zaten küçük bir oturma odasına sahipseniz, odanızı iyice daraltacaktır.
Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri

Oturma odası dekorasyonunda önemli dokunuşlardan biride tablo olabilir.Oturma odanızda boş bir duvar bulunuyorsa dekorasyonunuza uyumlu bir tablo ortamı daha canlı ve sevimli yapabilir.Rengarenk seçenekleri ile göz zevkinize ve dekorasyonunuza uygun kırlent,yastık,puf gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.Orta veya zigon sehpa modellerinden ev dekorasyonunuza uyan veya daha sıradışı modelleri tercih ederseniz oturma odanızda nasıl bir değişim olduğuna şaşırabilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Ev insan hayatı için vazgeçilemez ihtiyaçlardandır.Oturma odası bu vazgeçilemez evin kalbi denilebilir.Mobilya,abajur,tablo ve aksesuar ile dizayn edilmiş bir oturma odası eviniz için ideal sıcak ortamı sunabilir.

Eğer klasik renklerden klasik dizaynlardan sıkıldıysanız canlı renkler ve modern dizaynlar sizi mutlu edecektir.

oturma odası dekorasyon önerileri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odalarını daha canlı,iç açıcı,geniş gösteren ayrıntılardan biride geniş camlardır.Geniş camlı bir oturma odası gün ışığından daha fazla faydalanmak anlamına gelir.Klasik camlar yerine modern geniş cam tasarımları daha iyidir. Dekorasyon oldukça kapsamlı bir konu.Ev dekorasyonunda hemen akla gelen bir seçenek olmasada duvar kağıtları dekorasyona önemli katkılar sunmaktadır. Oturma odasında doğal ve modern bir dekorasyon için vazgeçilmez unsurlardan biride ev bitkileridir. Yeşilin,renkli ve canlı çiçeklerin terapi etkisi daha huzurlu bir ortamın yanında şık ve dekoratif bir oturma odasına sahip olmanızı sağlayacaktır. Şömine stil sahibi oturma odalarının olmazsa olmazıdır.Şömineler uzun zamandır trend olmanın keyfini sürüyor.Tabi bunu her isteğe ve ortama göre dizayn edilebilen tasarımı modern şöminelere boçlu.Şömine tasarımları ve çeşitliliği gün geçtikçe artıyor.

oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri Salon dekorasyon fikirleri, salon dekorsayon önerileri oturma odası dekorasyon önerileri,oturma odası dekorasyon fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir