Örgü Dekoratif Aksesuar Modelleri

#Reklam Responsive

Boş zamanlarımızı en faydalı biçimde değerlendirmek için bir çok şey yaparız. Kimi maket yapar, kimi el işi yapar, kimi örgü örer. Bizim kültürümüzden belki de genlerimizden gelen bir örgü örme mevzusunda iyi olma tesiri vardır, kim eline şiş ip alsa güzel bir şeyler ortaya çıkarabilir. Boş zamanları değerlendirmek emeli ile yapılan bu hobi stili işlerin sonunda kullanılabilir, güzel ve stil ürünlerin ortaya çıkması da en güzelidir. Boş zamanlarında örgü örmeyi beğenenler, örgü örmenin insana kendini iyi sezdiren bir şey olduğunu söyleyenlere, hatta örgü örmenin terapi gibi bir özelliği olduğunu düşünenlere şahane bir fikrimiz var, oz zaman konutlarınız için birbirinden güzel aksesuarlar yapabilirsiniz.

Örgü Dekoratif Aksesuar Modelleri
Örgü süsleyici aksesuar modelleri sanılandan çok daha basit, çok daha pratik ve kolay bir biçimde yapılır.  Örgü dışında azıcıkçık da dikiş öğrenmeniz gerekebilir modeline bağlı tabi gerekmeyebilir de. Örgü aksesuarlar konutunuzun her yerinde oldukça kullanışlı, natürel ve organiktir. Son zamanların trendlerinden örgü oyuncakları da isterseniz bu örneklerden esin alarak yapabilirsiniz. Örgü akseuar hazırlarken bir ter bir düz dediğimiz, bazen lastik olarak da kullanılan örgü modelini yapabilirsiniz. Aynı zamanda haroşo dediğimiz örgü modeli de en kolay, en basit, öğrenmesi en az zaman alan örgü stilidir. Konut dekorasyonu için hazırlayacağınız tasarımlarda bu en kolay ilmek modellerini kullanırsınız.

Örgü Dekoratif Aksesuar Modelleri
Peki, örgü süsleyici aksesuar modelleri hangileridir ve nasıl yapılır? Bu aksesuarlar içine pamuk veya elyaf doldurulmuş renkli puflar olabilir, yeniden içine elyaf veya pamuk doldurulmuş desenli renkli koltuk yastıkları olabilir, yatak örtüleri, çekyat örtüleri, perde aksesuarlar ve hatta perdelerin kendisi olabilir. Istediğiniz kalınlıkta ip seçebilir bu iplere göre de şiş seçerek örgülerinizi örebilirsiniz. Puf örmek isterseniz en kalın iplerden ve şişlerden birini seçmeniz gerekli. Unutmayın ki ip ne kadar kalın olur şiş ince olursa örmek o kadar güçleşir. Aynı zamanda ortaya çıkan örgü de sert ve kalın olur. Kalın şiş ve kalın ip ortaya daha yumuşak ve hafif örgüler çıkarır. Konut dekorasyonlarında örgü kullanmak için yalnızca klasik bir ip şiş kullanmak zorunda değilsiniz tabiki isterseniz tış işi örnekler de hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir