Ofis Dekorasyonu Hakkında Bilgiler

Herkesi ilgilendiren bir içerikle karşınızdayım. Ofiste verimli çalışabilmek için şık ve ferah olmak istiyorsanız, önemli ofis dekorasyon kavramlarını ve ilkelerini sizler için anlatacağız. Açık ofis fikrinin o kadar da etkili olmadığı ortaya çıktı. Aslında, açık ofis, daha düşük çalışan memnuniyeti ve daha düşük üretkenlik, daha yüksek stres ve yorgunluk dahil olmak üzere daha yüksek devamsızlık ile ilişkilidir. Bu sorunu çözmek için şirket daha çok çeşitlendirmeye yöneliyor. Çalışanlarınızın gerçekleştirdiği iş faaliyetlerinin türlerini belirlemenizi ve ardından bu faaliyetler için alanlar tasarlamanızı öneririz. Örneğin, çalışanların kendi tercihlerine göre özelleştirebilecekleri kişisel alanlar, işbirliği ve bağlantı için sosyal alanlar ve bireylerin biraz huzur ve sükunete ihtiyaç duyduğu “düşünme odaları” önerileri çok popüler hale geldi.

Ofis dekorasyonu nasıl dekore edilir?

Bir ofis tasarlarken insanlar genellikle onun verimli bir ofis olduğunu gözden kaçırırlar. Pratik ve konforlu ofis dekorasyonu çok önemlidir. Bu nedenle ofisinizi nasıl dekore edersiniz sorusuna cevap ararken kriterlerinize verimliliği de eklemelisiniz. Açıkça göremiyorsanız, sıkı çalışamazsınız. Yetersiz aydınlatma göz yorgunluğuna, baş ağrısına, yorgunluğa, strese ve diğer birçok fiziksel ve zihinsel soruna neden olabilir. İş verimliliğini artırmanın en kolay yollarından biri ofisteki aydınlatmayı iyileştirmektir. Mümkünse, doğal ışık sağlayın. Bir araştırma, cam kenarında oturan çalışanların oturmayanlara göre daha iyi uyuduğunu ve iyi bir gece uykusunun bir günlük çalışma için şart olduğunu gösteriyor. Herkesi pencereye yaklaştırmak mümkün değilse, göz yormayan parlak ofis dekorasyon konseptleri yardımıyla endirekt aydınlatma kurun.

Yeni bir ofis tasarlıyorsanız veya yenilemeye hazırlanıyorsanız, tavanınızı yükseltmeyi düşünün. Araştırmalar, insanların 3 fit yüksekliğindeki tavanları tercih ettiğini ve daha yüksek tavanların daha özgür düşünme ile ilişkili olduğunu bulmuştur.

Ofis Dekorasyonu Hakkında BilgilerOfis Dekorasyonu Hakkında BilgilerOfis Dekorasyonu Hakkında BilgilerOfis Dekorasyonu Hakkında BilgilerOfis Dekorasyonu Hakkında BilgilerOfis Dekorasyonu Hakkında Bilgiler

Bir cevap yazın