Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik mutfak modelleri de en az çağdaş mutfak modelleri kadar seçim edilmektedir. Ancak nostaljik mutfak dediğimizde usunuza hemen odun ocakları filan gelmemeli. Bu nostaljik mutfaklar çağdaş aletlerden ödün vermeden tertip edilmiştir. Hatta bazı nostaljik mutfak tasarımları İkinci Dünya Savaşı sonrası Amerika’n stili mutfaklara daha çok benzemektedirler. Bunun sebebi bildiğiniz gibi özellikle o yarıyılda buz dolabı ve fırın gibi aletlerin patlama yapıp her konuta girmesidir. Aynı tasarıma sahip buz dolabı ve fırın gibi mutfak aletlerini daha etraf arkadaşı haliyle şu anda da satışını hâlâ yapıyorlar. Bu sayede hem etrafçı bir mutfak aletleri elde ediyorsunuz hem de nostaljik görünen mutfağınızla herkesi etkilemeye devam edeceksiniz. Hazırsanız nostaljik mutfak modellerine başlayalım.

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik mutfak modelleri ve vintage mutfak modelleri sıklıkla karıştırılmaktadır. Vintage mutfak modellerinde daha çok çiçek desenli duvar kağıtları ve yumuşak tonlardaki renklerle beyaz rengini karıştırıp kullanıyoruz. Bu sayede o yumuşak ve bayansı vintage görünümü oluşuyor. Ancak nostaljik mutfak modellerinde daha çok seramik mutfak duvarı kaplaması görüyoruz. Hatta azıcık daha daha önceki görünüm vermek için tuğla kaplaması da kullandığımız oluyor. Bu seramik mutfak kaplamasının tasarımı size bağlıdır. Ayrıca genelde bu seramik rengi ile mutfağın dolaplarının rengi de aynı olur. Bu sayede odada oldukça büyük bir geçim tutulmuş olur. Ancak görsellerimizde de göreceğiniz gibi bu her zaman olması gereken bir gidişat değildir. Nostaljik bir mutfak tertip etmesi yapıyorsanız o zaman sizlere mutfak dolaplarının o tahta desenini gözetmenizi öneririz. Tahta desenleri mutfak dolaplarında çok kullanılan desenler değildir. Genellikle yemek masalarında kullanılır. Ancak birkaç tane de olsa mutfak dolabında kullanmanız oldukça büyük bir değişiklik yaratacaktır. Bu sayede oldukça doğal ve işlenmemiş bir görüntü elde edeceksiniz. Tezgâh olarak ise natürel ki kahverengi ve tahta desenleri gibi desenleri bir tezgâh oldukça işinizi görecektir. Ancak tahta desenlerini kullanmak yetmez diyorsanız o zaman tahta tezgâh da kullanabilirsiniz. Tahta tezgahlar da son yarıyıllarda yükselen mutfak trendleri arasındadır. Ayrıca yeniden görselimizdeki gibi beyaz dolaplarla bir arada kullanabilir ve dekorasyonun kalanı için oldukça büyük basitlik sağlamış olursunuz.

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Tasarımları

Mutfağınızı nostaljik yapmak istiyorsanız o zaman kırmızı gibi parlak renkler de seçebilirsiniz. Siyah ve beyaz renkleriyle kullanabileceğiniz kırmızı rengi oldukça büyük bir tesir yaratacaktır. Ayrıca görselimizdeki gibi mutfak dekorasyonunuzda mum da kullanabilirsiniz. Hatta mumları daha önceki görünen bir mumluğa koyarak nostalji görüntüsünü pekiştirebilirsiniz dahi. Nostaljik mutfak dekorasyonunu özümsediğinizde en küçük bir kulp dahi oldukça fark edecektir. Bu surattan çekmece kulplarınızı iyi seçmelisiniz. Minik yuvarlak kulplar daha daha önceki bir hava verecektir. Bu surattan seçiminizi bunlardan yana yapabilirsiniz. Ayrıca nostaljik mutfaklarda en ehemmiyetli şey mutfak dolaplarının tasarımlarıdır. Mutfak dolaplarını daha öncekinden konutlarda kullanılan modellerden seçerek nostaljik mutfak tasarımınızı bitirmiş olursunuz. Şayet mutfağınız hali hazırda daha öncekiyse ve hiçbir şey yapılmadığı için olabileceğinden makûs görünüyorsa o zaman mutfak dolabını boyamanızı nasihat ederiz. Özellikle beyaz rengi nostaljik görünüm için oldukça şahanedir. Birkaç dolabı az evvel de bahsettiğimiz gibi tahta desenine vazgeçebilirsiniz. Deseni tahta değilse o zaman onu da boyayabilirsiniz. Mutfağınızın duvarları beyazsa o zaman mavi ya da limon yeşili gibi renklere de boyayabilir nostaljik havasını yitirmeden yeni gibi görünen mutfak dolaplarına sahip olabilirsiniz. Bu mevzuda özellikle görsellerimize bakmanızı ve bu tasarımlardan esin almanızı nasihat ederiz. Dekorasyon olarak ise natürel ki çiçek süslemelerini seçim edebilirsiniz.

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Nostaljik Mutfak Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir