Nişan Bohçası Süsleme Modelleri

Daha Öncekinden bir bohça ekibi alıp kenarının köşesinin kurdele ile bağlanıp götürülürdü. O günler geride kaldı şimdi çdenk çdenk nişan bohçası süsleme modelleri ortaya çıktı. Bu gidişat kimine göre çok cümbüşlüyken kimine göre ayrı bir iş haline geldi. Zati nişan bohçası hazırlanması başlı başına oldukça güç bir işken bir de bunun süslenmesi karışınca daha da güç bir hale geliyor. Ama bunu basitleştirmek için size takviyeci olabilecek bir çok event firmayı da mevcut. Siz, içindekileri seçtikten sonra isterseniz süsleme kısmında takviye alabilirsiniz. Unutmayın ki bu nişan bohçası, çok hoşlandığınız insanlara aldığınız armağanlar ve onlara vereceğiniz hatıralardır. Nişan bohçasında neler geldiğini seneler sonra da olsa herkes anımsayacaktır. Ayrıca ne kadar süslü ve özel olduğunu da aynı biçimde anımsayacaktırlar.

Nişan bohçasını hazırlama

Nişan bohçası ya da bazen damat bohçası olarak adlandırılan bu armağan paketinde damadın lüzumu olabilecek esas malzemeler bulunur. Daha Öncekinden nitelikli bir ekip iç çamaşırı, bir çift konut terliği ya da damat terliği ve nitelikli bir pijama ekibi bu bohçisme yer alırdı. Ancak şimdilerde herkes kendi bohçasını kendi stiline göre hazırlıyor. Içine de ne isterse onu koyuyor. Bu yüzden damat bohçası ya da nişan bohçasının içinde ne olur sualinin net bir yanıtı artık bulunmuyor. Bu bohçalar bazı yörelerde damadın annesine başka bir deyişle kaynanaya da gönderiliyor.

Tüm bohçaların süsleme malzemesi, kurdeleler ve tüller

Nişan bohçası erkek tarafına da gidecek olsa yeniden bu bohça en güzel tüller, en güzel kurdeleler ile süslenir. Yaşamın en özel ve güzel dönemleri olan bu anlarda her şey müthiş bir coşku içerisinde yapılır. Tül ve kurdele de bu coşkuya yakışan en tatlı ayrıntılardır. Ayrıca bu süsleme malzemelerini kullanmak için de smokin görünümdeki paketlerden iri damatlık görünümünde bagajlara kadar çok değişik ebat ve özelliklerde bohça paketleri satılmaktadır. Bu paketlerden hangisini alacağınıza karar verdikten sonra süsleme harekâtına geçebilirsiniz.

Bohçalar tamam peki damat bavulu süsleme?

Normal koşullar altında içinde esas maddeler bulunan damat bohçası hazırlanır. Ancak bazen armağanlar o kadar fazla olur ki bunları bir bagaja koymak gerekir. O zaman bu bagajı tıpkı bohça gibi çevresinden tüller geçirip bağlayarak ya da kurdeleler ile sarıp fiyonk yaparak hazır hale getirebilirsiniz. Nişan süslemeleri mevzusunda daha fazla bilgi için nişan tepsisi süsleme nasıl yapılır yazımıza bir göz atın deriz.

Bir cevap yazın