Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile dekorasyon nasıl olur merak ediyorsanız doğru yerdesiniz! Niş Modelleri insanlığın uzun zamanlardan beri kullandığı bir dekorasyon modelidir. Duvara oyuk açılarak yapılan niş modelleri çok daha önceki bir mimari misali gibi gelse de özellikle aydınlatma sayesinde oldukça yenilikçi ve çağdaş bir dekorasyon yapılabilir. En çok kullanılan ise varsayım edebileceğiniz gibi salon niş modelleri. Niş modelleri sadece ziynet ya da televizyon koymak için ideal değildir. Aynı zamanda istemediğiniz sütunların görüntüsünü tertip etmeniz için de oldukça şahane bir tasarımdır. Şayet hazırsanız hemen Niş Modelleri ile dekorasyon nasıl yapılır anlatmaya başlayalım. Yazımızı okuduktan sonra görsellere bakmayı unutmayın!

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Niş Modelleri konutun her odasında kullanılabilir. Ancak günümüzde Niş Modelleri en çok oturma odasında ve salonda kullanılmaktadır. Hemen görsellerimizde göreceğiniz gibi televizyon birimi kullanmak yerine değişik malzemelerden yapılmış Niş Modelleri kullanılmıştır. Salon Niş Modelleri içerisinde en sık kullanılan model budur diyebiliriz. Ahşap ya da Alçıpan Niş Modelleri kullanılmaktadır. Bu ek malzemeler yapılırken ışık sistemi ilave edildiği için duvar üzerinde çalışmaktan çok daha basit yapılmaktadır. Ayrıca niş modelinin ve duvar renginin değişik olması oldukça dikkat toplayan güzel bir görünüme sahip olacaktır. Azıcıktan görsellerimizde de göreceğimiz bu niş modelleri odanızın havasını ve ışıklarını değiştireceği için sizi kendisine hayran vazgeçecektir. Niş Modelleri salon ve oturma odalarında oldukça güzel ve çağdaş görünmektedir. Mavi beyaz berjerin olduğu ve televizyon biriminin salon niş modelleri stilinde olan görsele bir bakalım. Bu görselde Niş Modelleri tüm duvarı kaplamak yerine sütun biçiminde inmiştir. Bu sütun biçiminde inmesi sayesinde arkada kalan duvar azıcık karanlık olsa da tepeden gelen ışıklandırma ile şahane bir etraf yaratılmıştır. Ayrıca duvar beyaz renkli natürel taşlarla döşenmiştir. Sütun biçiminde yapılmış niş modelleri ise beyaz oldukları için oldukça şık görüntüsü devam etmiştir. Uzun ince ve ufalanmayan yapısı sayesinde bu niş modelleri duvarı olduğundan yüksek göstermiş ve tıpkı yüksek tavanlı bir odaymış gibi his yaratmıştır. Bu stil sarih renkli niş modelleri oldukça şık durmaktadır.

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri Başka Ne Emelle Kullanılır?

Niş Modelleri en çok duvar niş modelleri olarak kullanılmaktadır. Ancak bununla birlikte Alçıpan Niş Modelleri özellikle makûs görünen sütunları hoşlaştırmak için kullanılır. Sütunlar bazen konutların ya da iş yerlerinin ortasını bazen de kenarları işgal edip duvarları makûs gösterebilmektedir. Bu gibi vaziyetlerde alçıpan niş modelleri hemen imdadınıza gelmektedir. Bu Niş Modelleri içerisine saksıda çiçek koyabilir aile resimlerinizi koyabilir ya da sergilemek istediğiniz başka şeyleri koyabilirsiniz. Oldukça dikkat çekici ve güzel görünecektir. Yeterince ışık alan bir noktadaysa bu modelleri de aydınlatmanızı nasihat etmiyoruz ancak şayet görünmesini ve daha çok dikkat toplamasını istiyorsanız kullanmanızı öneririz. Niş Modelleri anlatırken misal görseller üzerinden gitmek daha iyi olacaktır. Bu surattan bir tane çiçeğin olduğu sütun niş modeline hemen bakın. Bu modelde duvarın kenarının daha hoş durması için çiçek konmuştur. Bu niş modelinin tepesinde bir ışık da bulunmaktadır. Bu sayede bu karanlıkta kalan nokta da aydınlanmaktadır. Bunun dışında tüm duvarın da Niş Modelleri ile dekore edilmiş gidişatları olasıdır. Alçıpan Niş Modelleri sayesinde özellikle merdiven boşluğu gibi yerleri bu biçimde doldurabilir ve istediğiniz şeylerle süsleyebilirsiniz. Niş Modelleri her ne kadar pahalı tasarımlar gibi görünse de gerçeğinde oldukça uygun maliyetli modellerdir. Yaptıracağınız akılda ile bu mevzuda evvelden uyuşma yapmanızı nasihat ederiz.

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Niş Modelleri ile Ev Dekorasyonu

Bir cevap yazın