Mutfak Perdesi İçin En Güzel Fikirler

Mutfağınızı itinayla tertip ettiğiniz zaman son değişi her zaman mutfak perdesi yapar. Hem geçimli olması hem de kullanışlı olması en ehemmiyetli ayrıntıdır. Özellikle de sırça, mutfak tezgahının üzerinde ise kir yakalaması ve perdenin kısa olması çok ehemmiyetlidir. Birbirinden renkli ve şeker tasarımlara sahip olan mutfak perdesi sizin mutfağınızın kişiliğini tanımlayan en ehemmiyetli faallerden biri olacaktır. Yazımızda olan en hoş ve kullanışlı mutfak perdesi sizlerin alkışını bellim kazanacaktır.

Mutfak Perdesi İçin En Güzel Fikirler

Mutfak Perdesi ile Değişik Stilleri Deneyin

Mutfak perdesi demin de dediğimiz gibi birbirinden değişik stilde mevcuttur. Bunlardan en çok seçim edilenler ise genellikle kısa mutfak perdesidir. Özellikle de bu sarı ayrıntılara sahip papatya desenli mutfak perdeleri hem mutfağınıza renk katacak hem de hoşlaştıracaktır. Kısa olması, kir yakalamaması ve bağlama ipi sizin için en büyük avantajlardan biri olacaktır. Bu mutfak perdesi ile geçimli sarı renkte bir masa örtüsü alabilirsiniz. Mutfağınızda sarı renk rastgele bir şey olmasa dahi çok şık duracağından emin olabilirsiniz. Şayet minimaliz döşenmiş sadelikten yana bir mutfağınız var ise bez parça olan gri perdeyi kullanabilirsiniz. Stor perde stilinde olan bu mutfak perdesi, mutfak perde modelleri arasından en hoşlanılan modeldir. Gri renkte olması mutfağınızın klaslığını bozmayacağı gibi yakalama yerlerine sahip olması ve dökümlü olmaması sizin için büyük avantaj sağlayacaktır. Özellikle beyaz mutfak dolapları ile gayet geçimli olacak. Mutfağınıza giren herkes hayran kalacak. Mutfak perdesi ile beyaz renklerden oluşan sade mutfağınıza azıcık daha renk katmak istiyorsanız şayet o zaman bu kısa stor perdeleri çok hoşlanacaksınız. Rustik mutfak perdesi modellerinden sonra en çok seçim edilen modellerden biridir. Muhtelif renklere sahip bu stor perde mutfağınıza hem renk katacak hem de mutfağınızın gözde parçası olacaktır. Özellikle pencere tezgahın artta olduğu zaman bu stor perde çok işinize yarayacaktır. Dilerseniz daha şık bir görüntü için stor perdenize ince tüller takarak şık bir görüntüye oluşabilirsiniz. Dikkat etkeniz gereken tülün renginin çok besbelli olmamasıdır.

Mutfak Perdesi İçin En Güzel Fikirler

Mutfak Perdesi Modelleri

Mutfak perdesi boyu sırçalara göre değişmektedir.  Misalin mutfağınızda boydan bir sırça varsa o zaman uzun perdeler kaçınılmaz olabilir. Hem mutfağınıza uygun hem de çok kibar duran mutfak perdesi seçmelisiniz. Şayet daha çok sade mutfak perdesi düşünüyorsanız beyaz tülleri netlikle sınamalısınız. Özellikle mutfakta beyazdan bırakamayanlar için en çok seçim edilen modellerdendir. Bunun yanı gizeme azıcık daha renkli mutfak perdesi düşünüyorsanız tülün yanına ek olarak kalın perde takabilirsiniz. Takacağınız kalın perde sizin mutfağınızdaki renk geçimine göre değişebilir. Özellikle gri stilde mutfağı olan şahıslar için en çok koyu pembe mürdüm rengi hoşlanılmaktadır. Şayet daha klas bir mutfağınız varsa desenli mutfak perdesi bellim seçimlerinizde birinci sırada yer alacaktır. Mutfak perdesi modelleri birbirinden değişik desene sahip ve çok şıktır. Ne istediğinizi nasıl bir stilde istediğinizi çok iyi öğrenmelisiniz. Misalin sade bir mutfağınız var ise kullanmanız gereken perde deseni azıcık daha hareketli olanlardır. Alt tarafında kırmızı çiçekler olan, üst kısmı sade beyaz olan bu perde mutfağınıza çok yakışan modellerden biri olacaktır. Özellikle de hoşluğu ile sizin gözde parçanız olacak ve çok beğenerek kullanacaksınız. Şayet zati sade uzun bir perdeye sahipseniz ve ek gider yapmak istemiyorsanız o zaman perdenizin üst kısmını süsleyebilirsiniz. Dilerseniz perde tokaları ile dilerseniz de keçeler ile kendiniz tertip edebilirsiniz. El kabiliyetiniz gerçekten gelişmiş ise kumaş boyalar ile mutfak perdesini rengarenk süsleyebilirsiniz. Eminim hem çok şık duracak hem de mutfağınıza çok yakışacaktır.

Mutfak Perdesi İçin En Güzel Fikirler

Mutfak Perdesi İçin En Güzel Fikirler

Mutfak Perdesi İçin En Güzel Fikirler

Mutfak Perdesi İçin En Güzel Fikirler

Bir cevap yazın