Mutfak Masası Modelleri

Mutfak masaları, konutun mutfak kısmında bulunan ve aile bireylerini yemek saatlerinde çevresinde toplayan bir gereçtir. Kullanım kastına bağlı olarak mutfak masasının üzerinde yemekler hazırlanabilir, üzerinde yemek yenilebilir ya da yalnızca dekor emelli de kullanılabilir. Konutta zaman geçirmekten beğenen fertler genellikle yemek yapmayı da beğeniyor. Konutta yemek yapmayı ya da yemek yemeyi hoşlanıyorsanız mutfak masası tercihinde bir kısım hassasiyetleri göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Alacağınız mutfak masası büyük olmalı fakat mutfağı daraltıp hareket sahasını da küçültmemelidir. İnsanlar masanın çevresinden rahatça gezebilmelidir. Özellikle konut hanımlarının gün içinde en çok zaman geçirdiği alan mutfaktır. Her gün 3 öğün yemeğin hazırlanmasının yanında, yemeğin yenmesi, bulaşıkların yıkanması, saltın derlenip derlenmesi gibi faaliyetleri saydığımızda ne kadar büyük bir zaman periyoduna tekabül ettiğini kavrayabilirsiniz. Masa, mutfağın büyüklüğü ve çevresine konulacak sandalyeler düşünülerek seçilmelidir.

Mutfak Masaları Modelleri

Mutfak masası ile mutfağın büyüklüğü birbiri ile orantılı olmalıdır. Şayet mutfağınız dar bir alan ise dayanabilir mutfak masası seçim etmenizmenfaatinize olacaktır. Yalnızca yemek zamanlarında kalemtıraşınız masalar ile mutfağın kullanımı daha elverişli bir hale getirilebilir. Mutfak neticede konutun bir parçasıdır ve konutta kullanılan dekorasyon malzemeleri ile geçimli biçimde dizayn edilmelidir. Konutun tamamı spor biçimde döşendi ise olağan bir mutfak masası seçmeniz uygun bir tercih değildir. Çağdaş stilde dizayn edilmiş konutlar için ceviz ağacından yapılmış mutfak masaları seçim edilebilir. Masa tercihinde dikkate alınması gereken mevzulardan birisi de masanın sağlam olmasıdır. Özellikle masanın ayaklarının sağlamlığı uzun seneler kullanabilmeniz için sağlam yapıda olmalıdır. Bu kapsamda üzeri sırça olan masa modellerini seçim ederseniz pakliği mevzusunda ayrıca hassasiyet göstermeniz gerekecektir.

Mutfak Masa Kullanımı

Yuvarlak masalar dikdörtgen cinsteki masalara göre daha fazla kullanım alanı oluşturur. Özellikle kalabalık aileler dikdörtgen yerine yuvarlak mutfak masası seçim etmelidirler. Ayrıca dikdörtgen masaların çevresinde sivri hatların olduğu unutulmamalıdır. Konutunizde minik çocuğunuz varsa bu kapsamda temkin almanız uygun olacaktır.  Masanın olası olduğu kadar mutfakta duvar kenarlarına konulmasında fayda vardır. Mutfağın ortasına masanın konulması usluca bir usul değildir.  

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri

Mutfak Masası Modelleri


Bir cevap yazın