Mutfak Dolabı Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Mutfağın konumlanışı, mutfak içerisindeki mobilyaların seçimi, bu mobilyaların nerede bulunacağı hatta servis kapısı ya  da penceresinin nerede bulunacağı en daha önceki zamanlardan bu yana kullanım özelliklerine göre tanımlanmıştır. Bizim şimdilerde mutfak dolabı renk seçimi nasıl yapılır mevzusunda takılıp kalmamıza bakmayın, daha öncekinden bir çok şeye daha karar vermek gerekirdi. Özellikle büyük konut ve konakların mutfaklarında çok fazla yemek piştiği, çok fazla konuk ağırlandığı için mutfakların hem fiziksel hem de meskensel özelliklerine daha fazla dikkat edilirdi. Günümüz çağdaş dünyasında mimarlar ve iç mimarlar bizim için bunu zati yapıyor. Gerekli tüm ayrıntıları tanımlıyor. Hatta bir çok hazır konutun mutfak dolabı renk seçimi de bu mimarlar tarafından yapılıyor. Ancak şayet siz isterseniz en başından kendi mutfak dolabı renginizi kendiniz tanımlayabilirsiniz.

Mutfak Dolabı Renk Seçimi Nasıl Yapılır?
Çağdaş mutfak dekorasyonlarına baktığımızda renklerin ne kadar önemli bir rol oynadığını rahatlıkla görebiliriz. Işığı yansıtması, küçük ya da büyük alanların derinliğine tesir etmesi gibi farklı açılardan dikkat çekici bir tesiri vardır. Salonlar ile oturma odalarında odanın dekorasyon tanımlayıcısı oturma gruplarıdır. Bu yüzden de bu mobilyaların renk seçimi çok önemlidir. Tıpkı bu odalarda olduğu gibi mutfaklarda da mutfak dolabı renk seçimi çok önemlidir. Çünkü genel stili, dekorasyo tarzını gerçek tanımlayacak olan budur. Renklerin dili vardır, hem psikolojik hem de fizyolojik tesirleri vardır bunlardan daha önce bahsetmiştik. Peki rahat ve aydınlık bir mutfak dolabı renk seçimi nasıl yapılır? Hangi renkler rahat bir mutfak için uygun değilidir? Burada rahat ve aydınlık bir mutfak örneği verdik çünkü mutfaklarımızın aydınlık olması en önemli noktalardan bir tanesidir. Tabi cool havalı mutfak dekorasyonu hazırlamak isteyenler de olabilir, o zaman onların daha aşındırma stilinde ahşap koyu renk tonlarında mutfak dolapları seçmesi gerekir.

Mutfak Dolabı Renk Seçimi Nasıl Yapılır?
Yhücum odalarında sıcak bir etraf için natürel renklerin canlı tonlarını kullanmaktan bahsetmiştik. Aynı vaziyet mutfaklarda da geçerlidir. Mavi gibi yeşil gibi canlı renk tonları mutfaklarda içimizi açar. Tabi, vazgeçilmez renk beyaz ile kremin tonlarını da unutmamak gerekli.

Mutfak Dolabı Renk Seçimi Nasıl Yapılır?
Değişik örnekleri galerimizde farklı tasarımları ile görebilirsiniz.

Bir cevap yazın