Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak dolabı nasıl boyanır merak ediyorsanız o zaman güzel geldiniz. Sizlere adım adım bir mutfağı nasıl baştan alt değiştirebileceğinizi anlatacağız. Mutfak dolapları mutfakların en aşikar ve göz önünde olan eşyalarıdır. Mutfak dolaplarının daha önceki görünümünden kurtulmak istiyorsanız boyamak gibi minik, basit ve ucuz bir aktiflikle daha da hoşlaştırabilirsiniz. Mutfak dekorasyonları yapan şahısların en sık müracaat ettikleri tasarım da mutfak dolaplarının boyanmasıdır. Bu sayede etkileyici mutfaklar uzak değildir. Ayrıca dolap kulplarının değiştirilmesi gibi minik şeyleri de yaparsanız o zaman yeni bir mutfağınız olmuş gibi olacaktır. Bazı mutfak başkalaşımlarında sırçalı mutfağın da değiştirildiğini görüyoruz. Bunları da kendi mutfağınızı uygularken yapabilirsiniz natürel ki. Şayet hazırsanız mutfak dolaplarının nasıl boyandığını anlatalım.

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak dolapları nasıl boyanır sualinin yanıtı oldukça basit. İlk olarak mutfak dolaplarının kulplarını çıkartmalısın. Şayet başka aksesuarları varsa onları da ayırman lüzumludur. Yalnızca kapağı boyamak istediğimizi unutma. İkinci olarak ise hoşça arınmalısın. Özellikle ocağın yakınındaki dolapların yağ kirleri oldukça bol olur. Yağ çözücü gibi paklik malzemeleri kullanabilirsiniz. Dolabınızı arındıktan sonra ise kuru olduğuna emin olmak için peçete kullanarak silebilirsin. Sırçalı dolabını varsa o zaman maskeleme bandı kullanabilirsin. Böylece sırçalara boya gelme tehlikesini en aza indirirsin. Kazara sırçaları boyasanız dahi bir mesele olmayacaktır. Bunlar mutfak dolaplarını boyamak için yapacağınız hazırlıklardı. Şimdi ise mutfak dolaplarını iyileştirmek var. Mutfak dolaplarındaki yanılgıları düzenlemeye gerek yok boyayalım yeter bakışı oldukça yanlıştır. Şayet dolaplarınızda çukur gibi dökülmeler varsa macun ya da başka şeyleri kullanarak o delikleri kapatabilirsin. Bütün terzi şayet pürüzler varsa o zaman da onları gidermek için zımpara yapabilirsin. Onu da pürüzsüz hale getirdikten sonra boyamaya başlayabilirsin. Boyamaya hazır denince hemen istediğin boyaya sıçramamalısın. Dolaysız bu tabana boya sürerseniz kalıcılığı az olacağı için ilk evvel astar boya sürmen gerekli. Bunu oje sürmek gibi de düşünebilirsiniz. Astar boya kuruyana kadar üzerine başka bir şey sürmeyin ve ellemeyin de. Kuruduktan sonra ilk kat boyaya başlayabilirsiniz. İlk katı sürerken muhtemelen alt dolap renklerini hala görmeye devam edeceksiniz. Bu surattan iki kat sürmeniz lüzumludur. Ancak ilk kat kurumadan yeniden ikinci kata geçmemelisiniz. Yoksa netice trajedi olacaktır.

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Boya Bittikten Sonra Ne Yapmalı?

Boyayı sürdün bitti peki ya sonrasında ne var diye merak ediyorsan hemen anlatalım. İki kat boya sürülmüş ve tamamen kurumuş olan dolaplarına kavuştuğun için istediğini yapabilirsin. Boyanın kalıcılığını çoğaldırmak istiyorsan iki kat sürdüğün boya rengi kuruduktan sonra vernik kullanabilirsin. Zati parıltılı olan dolaptan kaçmak istiyordum neden vernikle tekerrür parlatayım diyorsan değişik vernik modelleri sayesinde mat, yarı parlak ve parlak renklerini basitçe seçebilirsin. Vernikle dolap renkleriniz daha uzun süreli olacaktır. Seni mutfak dolaplarını boyamak kesmedi ve mutfakta hala farklılık yapmak istiyorsan o zaman mutfak dolaplarının kulplarını değiştirebilirsiniz. Bu sayede mutfağınızın yeni görünümüne uygun kulp modelleri arama şöhretsiniz de olur. Yeni mutfak dolabı rengi ve kulpları sayesinde siz dahi daha önceki mutfağınızın o mutfak olduğuna inanamayacaksınız. Kulpları pek çok yerden bulabilirsiniz. Hatta internette kısa bir araştırma yaparak da bulabilirsiniz. Daha geçimli ve hoş görünen mutfak için minik birkaç kulp yeterli olacaktır. Natürel ki herkes yeni kulp meraklısı olmayabilir. O zaman ikinci el daha önceki kulplara bakabilir ya da daha da fazla nostalji için antikacıları gezebilirsin. Bu sayede yeniden kendi stiline uygun kulp modellerine kavuşmuş olacaksın.

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

Bir cevap yazın