Müşterilerinizin Beğeneceği 5 Mutfak Depolama Fikri

Müşterilerinizin Beğeneceği 5 Mutfak Depolama Fikri

Müşterilerinize mutfakta ne aradıklarını sorduğunuzda, depolama normalde listelerinin başında gelir. Bunun iyi bir nedeni vardır.

Mutfakta birçok farklı mutfak eşyası, tencere takımı, servis takımı, içecek takımı, gıda malzemeleri, yağlar ve baharatlar bulunur. Düzgün bir organizasyon için yeterli mutfak deposu yoksa, yemek pişirmek aile ile geçirilen keyifli bir zamandan ziyade tatsız bir deneyim haline gelecektir.

Bu yazıda, mutfak tadilatı ile müşterinizin mutluluğunu sağlayacak beş ankastre mutfak depolama fikrini paylaşacağız.


Müşterilerinizin Seveceği 5 Mutfak Depolama Fikri

Müşterilerinizin Beğeneceği 5 Mutfak Depolama Fikri

1. Dahili çekmece bölücüleri

Çekmece bölücüler, müşterilerinize mutfaklarında ekstra depolama alanı sunmanın en kolay ve en uygun yoludur. Özel bir çekmece içi bıçak bloğu ve mutfak eşyası ayırıcıya sahip olmak kesinlikle bir zorunluluktur, ancak müşterilerinize tabakları, tepsileri ve güveçleri için özel bir derin çekmece ayırıcı da yapabilirsiniz.Bölücüler yerden tasarruf etmeye yardımcı olur ve pişirme kaplarına erişmeyi kolaylaştırır.

2. Kaydırmalı kesme tahtası

Kullanılmadığı zaman kolayca saklanabilen sürgülü kesme tahtasını kim sevmez ki? Bunu mutfak adasına veya alt dolaba yerleştirebilirsiniz. Hatta bir adım daha ileri gidebilir ve içinde delik olan bir kesme tahtası seçerek müşterilerinizin organik atıkları doğrudan alttaki çekmeceye yerleştirilmiş bir kompost kutusuna atmasını sağlayabilirsiniz.

Müşterilerinizin Beğeneceği 5 Mutfak Depolama Fikri

3. Gizli Yağ ve Baharat Rafı

Yemek pişirirken baharatlara ve yağlara erişmek için çekmeceleri karıştırmak çok can sıkıcı olabilir. Müşterilerinize gizli bir çekmeceli baharat ve yağ rafı sunmak, pişirme işlemlerini daha sorunsuz hale getirecektir. Pişirme alanından uzaklaşmadan ihtiyaç duydukları her şeyi alabilmeleri için aralığın hemen yanında inşa edilmiş ince, dikey bir çekmeceye sahip olursanız işlerinizi çok pratikleştirecektir .

4. Depolu tezgah

Daha az popüler olan mutfak depolama fikirlerinden biri, mutfak masası için depolama alanı olan bir tezgahtır. Sandalyelerden daha az geleneksel olmasına rağmen , müşterilerinize beklenmedi türde ekstra depolama alanı sağladığından, banket veya depolamalı tezgah çok büyük bir artıdır. Düzenli olarak kullanılmayan pişirme kaplarını saklamak için kullanabilirler veya genel depolama için kullanabilirler.

Müşterilerinizin Beğeneceği 5 Mutfak Depolama Fikri

Müşterilerinizin Beğeneceği 5 Mutfak Depolama Fikri

5. Çekmeceler

Bir mutfak adası normalde yalnızca bir taraflı çekmecelerle yapılır. Eğer alan buna izin veriyorsa, iki yanında çekmeceli daha geniş bir ada tercih edebilirsiniz . Dışa bakan taraftaki çekmeceler, diğer çekmeceler kadar derin olmak zorunda değildir; sadece birkaç ekstra öğeyi saklamak için yeterlidir. Hatta adanın kenarlarına çekmeceler koyabilir veya müşterileriniz bazı mutfak eşyalarını göstermekten sakınmıyorsa rafları açabilirsiniz .

Tasarımlarınıza ankastre mutfak deposu ekleme

Müşterilerinizin mutfak tadilatlarını planlamak için bir mutfak tasarım yazılımı kullanıyorsanız , bazen eklenti olarak bulunabilecekleri için bu mutfak depolama fikirlerine bakabilirsiniz. Müşterilerinizle bunları gözden geçirebilir, tercih ettiklerini seçebilir ve tasarıma dahil edebilirsiniz. Daha sonra alışveriş listesine eklenecekler ve siparişi doğrudan program üzerinden verebilir hale geleceksiniz.

Bir cevap yazın