Modern Yolluk Modelleri

Konutunuzun biçimi ne olursa olsun, hol ve hollerin dekorasyonunu bitiren en önemli ürünler yolluklardır. Çok daha önceki zamanlardan bu yana konutlarda her daim kullanılmış olan bu kullanışlı halılar artık çağdaş yolluk modelleri ile karşımıza çıkıyor. Çağdaş tasarım renklerini ve desenlerini kendi bünyesinde bulunduran yeni jenerasyon tasarımlar ters renklerin bir arada kullanıldığı iddialı renk kombinasyonları sunuyor. Geometrik desenler hem sıcak renklerle hem de soğuk renklerle kullanılıyor. Konut dekorasyonundaki bir çok ayrıntı ile geçim sağlayan çağdaş çizgiler daha iddialı biçime de karşımıza çıkabiliyor. Holleri fayans olan konutların olmazsa olmazı yolluklar, artık çiçekli normal desenlerden çok daha uzak bir görünümde.

Kaygan tabanlar için kaymaz yolluklar

Gelişen teknolojinin en güzel yanı, konut için kullanışlı konut eşyaları sunması. Tabani çizmeyen koltuk ve masa ayakları kadar kullanışlı olan bir öbür ürün kaymaz halılar ve yolluklar. Özellikle tabanı fayans gibi kaygan bir taban döşemesi ile yapılmış konutlarda kaymaz halı ile yolluklar çok kullanışlıdır. Kaymaz yolluklar konuttaki çocukların güvenliği için çok önemlidir. Koşarken ya da yürürken kayıp düşmelerini maniler.

Yolluk renkleri ve dekorasyon geçimi

Antre ve girişlerdeki renk geçimleri, konuta gelen bireyleri ilk karşılayan ayrıntılar oldukları için oldukça dikkat çekicidir. Koyu renk koridora serilen açık renk bir yolluk, giriş alanın havasını değiştirir. Aynı biçimde girişi açık renk olan bir konutta koyu renk yolluk modelleri, renk kontrastını bitirmesi açısından oldukça önemlidir. Geniş antrelerde kullanılan desenli iri yolluk modelleri de dekorasyonun önemli bir bitiricisidir. Beyaz taban üzerine siyah ve siyah renk tonlarında geometrik çizgiler ile desenlenen halı stilini yolluk modellerinde de görüyoruz. Kavmi stile sahip konut dekorasyonlarında sık sık karşımıza çıkan bu yolluklar günümüz çağdaş dünyasının oryantalist çizgilerini konutlarımıza taşıyor. Yolluk ve halı modelleri ile alakalı ayrıntılı bilgi ve değişik fikirler için değişik halı modelleri yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca en çağdaş yolluk örneklerini hazırladığımız galerimize de göz atmayı unutmayın deriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir