Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Çağdaş yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır hemen anlatalım. Çağdaş dekorasyonlarda sadelik, göz müşterilik ve şıklık bir aradadır. Çok fazla parça kullanmaya gerek olmasa da ebatlarına göre oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Misalin duvarınıza asmak için tek bir resim ya da fotoğraf kullanabilirsiniz. Bu tam dikkatleri o noktaya sürükleyecek ve odaya girer girmez herkesin alakası orada olacaktır. Başka şeylerin daha çok alaka sürüklemesini istiyorsanız o zaman üç ya da dört tane daha ufak resim ya da fotoğraflar kullanabilirsiniz. Çerçeve kullanacaksanız çerçevenin modeli oldukça ehemmiyetlidir. Çoğu çerçeve çağdaş değil de vintage olarak görünmektedir. Bu surattan çağdaş çerçeveler kullandığınıza emin olmalısınız. Çağdaş çerçeveler genellikle kalın ve tek renklidirler. Bu sayede daha basit dikkat toplarlar.

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Çağdaş Yemek Odası Dekorasyonu

Çağdaş yemek odası dekorasyonu özelinde azıcık daha misaller verelim. Misalin görsellerimize göz attığınızda fark edeceğiniz gibi hepsinde ışıklandırma oldukça ehemmiyetli bir yer yakalamaktadır. Genellikle tavan lambaları kullanıldığından bu modellere oldukça dikkat etkeniz gerekir. Misalin bir görselde oduna sarılmış siyah kablolu lambalar bulunurken bir başkasında ise yuvarlak ve aynı desenin birleştirilmiş hali gibi olan bir küre bulunmaktadır. Bu ikisi de değişik görünmesine karşın bulundukları yemek masaları ve arka tasarıda kalan eşyalarla geçimli oldukları için çok şık görünmektedirler. Nasıl bir lamba modeli kullanacağınızı netlikle yemek ekibinize göre seçmenizi nasihat ederiz. Bu biçimde daha uygun bir görünüş elde edeceksiniz. Arka tasarı demişken yemek masanızın artta kullanabileceğiniz aksesuarlardan bahsedelim. Bunların başında elbette yukarıyada anlattığımız resim ve fotoğraflar gelmektedir. Şayet ufak bir oturma odanız varsa o zaman ayna kullanmayı seçim edebilirsiniz. Burada bir parantez açmakta fayda da bulunmaktadır. Yemek masasını oturma odasına koyacaksanız o zaman sırçanın önüne yemek masanızı koymanızı nasihat etmiyoruz. Bu odaya giren ışığı kesecektir. Bunun yerine duvar kenarına yemek masanızı koyabilir ve arda ise iri bir ayna yerleştirebilirsiniz. Bu konutunuzun içini göstereceği için daha büyükmüş gibi sezmenizi sağlayacaktır. Burada ehemmiyetli olan nokta ise natürel ki sırçanın karşısında olan duvara aynayı yerleştirmemeniz. Bunun sebebi şayet yansıma yaparsa o zaman sizi rahatsız edecek olmasıdır.

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Çağdaş Yemek Ekipleri

Çağdaş yemek ekiplerine baktığımızda muhtelif malzemeden ve muhtelif görünüşte yapıldığını görmekteyiz. En değişik olan tasarım ise ahşaptan yapılma ve masanın bir uzun kenarında bank olan yemek ekibidir. Bu yemek ekibini kullanmanızı ufak ve orta boy odanız varsa öneririz. Bu sayede yemek yeneceği zaman masayı sürükler ve bankın işlevli hale gelmesini sağlarsınız. Kullanmadığınız zamanlar ise yemek masasının altında depolayabilir ve mekandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca sandalye yerine taburesi olan modelleri de kullanabilir ve onlarla da azıcık değişiklik yapabilirsiniz. Şayet hala tasarruf etkeniz gerektiğini düşünüyorsanız o zaman size sabreder olan modelleri nasihat ederiz. Yemek odası ekiplerinde elbette en dikkat toplayan modellerden bir tanesi de sandalyeleri berjer gibi olan yemek ekibidir. Bej berjerlerin olduğu bu yemek ekibi oldukça şık bir görünüme sahiptir. Ayrıca koyu kahverengi bakaçlar ve masayla birlikte kullanıldığı için de oldukça şık bir görüntü oluşturmaktadır. Masanın üzerinde duran iri buket ise ona daha da fazla dikkatin bir araya gelmesini sağlamıştır. Ayrıca masa ince olduğu için nazikliği daha da ortaya çıkarmaktadır. Bu yemek ekibini kullanırken görseldeki gibi bir halıyla birlikte kullanabilirsiniz. Bu sayede daha güzel bir görüntü elde edeceksiniz. Burada halıyı seçerken dikkat etkeniz gereken nokta ise bej ve koyu kahverenginin bir arada kullanılmaması lüzumluluğudur.

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Modern Yemek Odası Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir